Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

газ или метан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    газ или метан

    Здравейте колеги.Мисляда слагам алтернативно гориво но не знам какво да е то.Затова се обръщам към вас.Какви са предимствата и недостатаците на двете горива , като се има в предвит че колата се кара максимум 150-200 км. на седмица.
    PUNTO 1.7 TD

    #2
    При толкова малък пробег и двете доста бавно ще се изплатят... особено метана. С него естествено че ще ти е по-евтино, но няма да е скоро
    ПРЕЕ*АН с Фиат!
    И за това с по-хубав Сутиен :P

    Коментар


      #3
      При тази разлика в цената има смисъл и от двете,но карането на алтернативно гориво има един много голям недостатък-бързо износва гумите!Питаш се как?`Просто ти е евтино да караш и не слизаш от колата :D Метана е по-евтин.но носиш голяма тежест в багажника,нямаш място в него и няма много метан станции.Пропана е по-универсален.Направи сам извод за себе си и действай!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Тук не съм съгласен...50кг бутилка ти стига за около 250-270 км извънградско...и ти струва 8-8.5 лв.Не знам за теб ама аз не съм возил в колата никога нещо живо под 50кг (кучето ми е 52кг) А Станции...http://remixbg.com/bgmap.html колкото искаш казваш караш около 200 км/седмично = 800км/месечно 10л. 1,79 = 18лв 100км Бензин 18.8=144лв/месец5-5,5ЛВ 100км Метан 5.8=40лв/месецразлика 104лв... това са 10-11 месеца...и още нещо... като караш по-евтино отколкото ходиш пеша ще започнеш и повече да караш.
        Fiat Bravo 1.6 16V - Бензин

        Коментар


          #5
          Прав е колегата, вече има доста по-леки бутилки за метан. Основния недостатък е, че колата по-малко върви и изпреварването не рядко е проблем
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            spark написа:
            Прав е колегата, вече има доста по-леки бутилки за метан. Основния недостатък е, че колата по-малко върви и изпреварването не рядко е проблем
            Еми то или караш икономично и изпреварваш рядко или си настъпваш и си караш на бензин. По-малкото вървене може да се оправи с Тайминг Адванс Процесор.
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Повярвай ми не се оправя. То без ТАП изобщо няма да върви
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                газ или метан? отговор - Бензин Shell V-Power Racing ! установих че освен че подобрява работата на инжекцион и двигател става доста по пъргава ! Никога не съм карал на алтернатива , защото спестяваш 2лв на 10 км а колко проблеми възникват , а как *баваш двигателя ...но ти си знаеш


                Fiat Punto 96' ..the best caR!

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  Повярвай ми не се оправя. То без ТАП изобщо няма да върви
                  Е айде сега. Нащо Типо е без ТАП и не е чак толкова зле. Малко повече натискаш при тръгване и няма проблеми.
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    нафта аз се отървах от газовото и си взех нафта - 2-3 лв ми е по-скъпо(на 100 км), но върви на пушка
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      #11
                      аз съм на пропан бутан и за 20 лв минавам около 220-230 км градско и зареждам на собствен ход на газтова на нафта е 5.88 /100 градско при цена 1.70 и 0.87 (май гаста се дигна малко0.89 значи ще минавам около210-220км с 20лв)това за рсхода,ама питай колега с дизелов мотор колко му струва ремонт на гнп,дюза ,разпръсквач,подгряваща свещ.....не казвам че на газ е беспроблемно но според мен е по ефтинона метан още по ефтино
                      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                      хюндай акцент 1.5 CNG
                      киа каренс +метан

                      Коментар


                        #12
                        ГАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

                        Коментар


                          #13
                          e да, ама си е друго да ти съска турбината и като натиснеш педала до долу да дърпа като за световно, но определено с газ е по-изгодно, но си скъсах нервите, а пък една бенз помпа също си е 200, а моята замина, за това и се отървах, имаше и гадно играене на оборотите и лятото качи разхода до 13, а имах всички екстри - емулатор, симулатор - пълен комплектвече бих се качил само на газов инж и на нищо друго газовода не говорим, че се влюбих в дизела - колкото и да го натискаш - над 10 трудно ще качиш поздрави колеги и извенете ме ако спяма, все пак темата е за газ
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            BEX---GT---TDi написа:
                            e да, ама си е друго да ти съска турбината и като натиснеш педала до долу да дърпа като за световно, но определено с газ е по-изгодно, но си скъсах нервите, а пък една бенз помпа също си е 200, а моята замина, за това и се отървах, имаше и гадно играене на оборотите и лятото качи разхода до 13, а имах всички екстри - емулатор, симулатор - пълен комплектвече бих се качил само на газов инж и на нищо друго газовода не говорим, че се влюбих в дизела - колкото и да го натискаш - над 10 трудно ще качиш поздрави колеги и извенете ме ако спяма, все пак темата е за газ
                            На същото мнение съм,но все пак всеки си харесва своето.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Грешка!

                              *Punto*PowerDriving написа:
                              газ или метан? отговор - Бензин Shell V-Power Racing ! установих че освен че подобрява работата на инжекцион и двигател става доста по пъргава ! Никога не съм карал на алтернатива , защото спестяваш 2лв на 10 км а колко проблеми възникват , а как *баваш двигателя ...но ти си знаеш
                              Колега с опасност да оспамим темата на човека, само ще вметна че изобщо не си прав.От 6 месеца съм на пропан бутан с Газов Инжекцион и искам леко да ти споделя, че нямам разлика във вървенето и разхода спрямо бензин, а икономията ми е около 45%.Поздрави!
                              Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X