Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парното ми "диша" топло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парното ми "диша" топло

    От едно известно време след като загрее двигателят, парното започва да топли, въпреки че е изключено. А времето взе да се стопля и тоя страничен ефект ще става все по-неприятен.Та как се оправя това и къде има грамотни монтьори по парно/климатик?В случай че има значение, колата е Браво ТД100.

    #2
    Кранчето за парното явно пропуска.
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      извинявай ако прозвучи глупаво, но спрял ли си парното . в смисъл, това, че не си пуснал вентилатора не значи, че си го спрял- от движението на колата се oбдухва радиаторчето и вкарва по малко от въздуха, на който е настроено парното. колкото по-бързо караш толкова по-силно духа топло. ако все пак врътката ти е на студено и духа топло, то колегата горе е прав за кранчето
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Колега, толкова съм бос, че нищо, което кажеш, не може да ми прозвучи глупаво, дори и да е. :D А явно не е, понеже това наблюдение беше при врътката, дадена към топлото. Имам чувството, че и на студено правеше така, но не съм сигурен, трябва пак да пробвам.Та къде е кранчето и какво се прави, ако все пак се окаже, че пропуска?

        Коментар


          #5
          ochinko написа:
          Колега, толкова съм бос, че нищо, което кажеш, не може да ми прозвучи глупаво, дори и да е. :D А явно не е, понеже това наблюдение беше при врътката, дадена към топлото. Имам чувството, че и на студено правеше така, но не съм сигурен, трябва пак да пробвам.Та къде е кранчето и какво се прави, ако все пак се окаже, че пропуска?
          ами пробвай първо да обърнеш на студено, засили колата и си сложи ръката на духалките- трябва да е духа студено-т.е. въздух с външната температура. ако е кранче кофти, щото се намира на самото радиаторче на парното, не знам при теб как се стига до него може да трябва много да се разглобява, нека колегите кажат. иначе мисля се продава само то, но разглобяването не знам как е при теб.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Сложи го на средата, колата с климатик/климатроник ли е?

            Коментар


              #7
              Ок, мерси на всички за отговорите. Ще го пробвам тая вечер на студено и по средата, да видя какъв ще е резултатът. Ако продължи да духа топло, пак ще пиша за помощ, ако не - ще мълча и ще се срамувам от безхаберието си Иначе е с климатик, не е с климатроник, ама малко слаб ми се виждаше миналото лято. Не знам пълнене ли иска, какво ли.

              Коментар

              Working...
              X