Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откачане на задна кора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откачане на задна кора

    Пръскалката на задния прозорец не работи - явно се е откачило маркучето и излива вода вътре във вратата. Днес се опитах да снема кората за да го закача обратно, но не можах да сваля кората. Развих 4 болта, махнах 2 пластмасови щипки, извадих 2 глухи пластмасови щифта и до там. Някак си трябва да се извади напред или трябва да се откачи още нещо, но не посмях да напъна.Някой има ли си на идея как се сваля тази кора?
    Пеш
    ----
    Ex Peugeot 206 -Служебен
    ----
    Ex Brava 1.6 16V ELX

    #2
    Зад всяко от гумените тампончета има винтче!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Темата е за друго, но все пак погледни: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=14199
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        ААА колега, жив и здрав бъди!Аз ще взема да сменя и този панел, че май не светиНо се чудех тези гумени работи с каква цел са - дето са като парчета от маркучЯвно те крепят кората същоМерси много, ще пробвам!
        Пеш
        ----
        Ex Peugeot 206 -Служебен
        ----
        Ex Brava 1.6 16V ELX

        Коментар


          #5
          Re: Откачане на задна кора

          toshe написа:
          Пръскалката на задния прозорец не работи - явно се е откачило маркучето и излива вода вътре във вратата.
          Погледни и тези линкове - може да е необходимо ново клапанче /доста често срещан проблем/:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...%EA%E8&start=0
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #6
            Благодаря за линковете!Явно нещо не мога да се оправя с търсачката, защото съм сигурен, че пуснах търсене за #пръскалка#, пък днес като пуснах и ги намирам тези линкове.
            Пеш
            ----
            Ex Peugeot 206 -Служебен
            ----
            Ex Brava 1.6 16V ELX

            Коментар


              #7
              така. Гумените работи са за да служат като буфер между кората и капака на багажника.Средните две от тях са с шестограми, та си попълних комплекта с инструменти и с такъв набор.Проблема беше, както и очаквах - изваден маркуч.Малко зор го наврях обратно - дупката е точно над чистачката и под моторчето, та трябва някак си отстрани да се прикрепя и да се нахлузва.В крайна сметка едва го нахлузих и предполагам, че пак ще се извади.Както и да е - барем си умих джама!
              Пеш
              ----
              Ex Peugeot 206 -Служебен
              ----
              Ex Brava 1.6 16V ELX

              Коментар


                #8
                Можеше да го подсушиш и наклепаш със силикон! Аз така направих и не ми се е вадило от тогава!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Хм, не бях се сетил.Бях приготвил изолирбанд, щото не знаех какво ме чака.Друга път като се разкачи ще му капна.Между другото ще ми трябва една капка силикон. До колкото знам силикона е малко скъпичък - към 10-20 кинта, знаеш ли да продават малки разфасовки и дали може да се запази по някакъв начин?
                  Пеш
                  ----
                  Ex Peugeot 206 -Служебен
                  ----
                  Ex Brava 1.6 16V ELX

                  Коментар

                  Working...
                  X