Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МР3+оригинален касетофон=?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    МР3+оригинален касетофон=?

    Та въпроса ми е следния дали ще мога да си вържа МР3 плеърче към касетофона, но без касета. Касетофона има чейнджър контрол и е модел 2001г., но ме притеснява това, че няма AUX и не зная дали ще се получи нещо. Ако някой е правил нещо подобно моля да сподели.
    Bravo HGT 2001

    #2
    Няма да можеш. И аз го мислих но накрая си купих един ФМ трансмитер и така стана фатката. Макар че качеството не е кои знае кво ама аз толкова и слушам за сметка на това пък смених усилвателя на оригиналния касетофон с 2по 40 вата та свирна доста по прилично но това ми костваше отсранява не на механиката. Но тя пък за какво ти е като касети вече само в музея с трансмитера и радиото съм си екстра
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Една идея от мен която ми хрумна.Аз си махнах оригиналният касетофон и си сложих преходник и нормален мп3 плеър.Но ми хрумна да си сложа пак оригиналният и да си преместя мп3 в джабката защото той е с дистанционно и мога да си го ръчкам
      A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
      Punto Sporting 1.9JTD 2003
      ex. Fiat Marea TD100 1998

      Коментар


        #4
        georgid написа:
        Една идея от мен която ми хрумна.Аз си махнах оригиналният касетофон и си сложих преходник и нормален мп3 плеър.Но ми хрумна да си сложа пак оригиналният и да си преместя мп3 в джабката защото той е с дистанционно и мога да си го ръчкам
        Дистанционното е с инфрачервени лъчи, като тези на телевизорите вкъщи например! Трябва да има пряка видимост между приемника и предавателя! Ако сложиш player-a в жабката трябда да го сложих под ъгъл с панела към теб и да караш с отворена жабка! :D
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          georgid написа:
          Една идея от мен която ми хрумна.Аз си махнах оригиналният касетофон и си сложих преходник и нормален мп3 плеър.Но ми хрумна да си сложа пак оригиналният и да си преместя мп3 в джабката защото той е с дистанционно и мога да си го ръчкам
          Добре де ама как си вързал плеъра към касетофона, с касета ли? Аз мислех да го вържа към буксата на чейнджъра ама не знам дали ще го разпознае като устройство, защото имам бутон, който превключва от радио на касетофон и най-вероятно към CD, ама като нема ни касетка ни CD не превключва към нищо само си стои на радио.
          Bravo HGT 2001

          Коментар


            #6
            v_a_c_h_o_o написа:
            georgid написа:
            Една идея от мен която ми хрумна.Аз си махнах оригиналният касетофон и си сложих преходник и нормален мп3 плеър.Но ми хрумна да си сложа пак оригиналният и да си преместя мп3 в джабката защото той е с дистанционно и мога да си го ръчкам
            Добре де ама как си вързал плеъра към касетофона, с касета ли? Аз мислех да го вържа към буксата на чейнджъра ама не знам дали ще го разпознае като устройство, защото имам бутон, който превключва от радио на касетофон и най-вероятно към CD, ама като нема ни касетка ни CD не превключва към нищо само си стои на радио.
            Не аз нищо не съм свързвал.имах предвид само да го оставиш за парлама оригиналният,а аз моя съм го махнал
            A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
            Punto Sporting 1.9JTD 2003
            ex. Fiat Marea TD100 1998

            Коментар


              #7
              м даааааАз ще жертвам едни слушалки и ще пробвам, па каквото стане.
              Bravo HGT 2001

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                georgid написа:
                Една идея от мен която ми хрумна.Аз си махнах оригиналният касетофон и си сложих преходник и нормален мп3 плеър.Но ми хрумна да си сложа пак оригиналният и да си преместя мп3 в джабката защото той е с дистанционно и мога да си го ръчкам
                Дистанционното е с инфрачервени лъчи, като тези на телевизорите вкъщи например! Трябва да има пряка видимост между приемника и предавателя! Ако сложиш player-a в жабката трябда да го сложих под ъгъл с панела към теб и да караш с отворена жабка! :D
                Хм верно.Абе сетих се на че имахме едно 405 и мп3-то беше в багажника ма ,то беше с s free logic
                A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                Punto Sporting 1.9JTD 2003
                ex. Fiat Marea TD100 1998

                Коментар


                  #9
                  Хайде и аз да се изкажа неподготвен.100% може да се преправи касетофона ти!Просто на мястото на главата на касетофона се запояват кабелчета,който можеш да ги изведеш в някаква стандартна букса на някое удобно за теб място и там да включваш мп3 плеъра.Единствено може би ще трябва да се съобразят съпротивления,но за това питай някой сервизен специалист.Само не знам дали няма да има нужа да се постави празна касетка(без лента),която да подава инфо,че касетофона е в режим касетка,но сигнала да идва вместо от главата,от външен източник( в случая МП3 плеър)Мисля,че не е сложно да се преправи.Другите варианти са с касетка адаптер или ФМ трансмитер.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    и

                    и аз да се похваля, от 2 години съм със смартфон и 2гб. карта и от буксата на телефона в усилвателя и забравих за панели, касети, дискове и подобни простотии, къде да го скрия и т.п.

                    Коментар


                      #11
                      Re: МР3+оригинален касетофон=?

                      v_a_c_h_o_o написа:
                      Та въпроса ми е следния дали ще мога да си вържа МР3 плеърче към касетофона, но без касета. Касетофона има чейнджър контрол и е модел 2001г., но ме притеснява това, че няма AUX и не зная дали ще се получи нещо. Ако някой е правил нещо подобно моля да сподели.
                      Виж това, ако можеш да се ориентираш нещо по снимките, че май е на холандски? http://www.fiatbravoclub.nl/forum/in...0&#entry106371
                      FIAT Marea 1.8 16V ELX

                      Коментар


                        #12
                        Re: МР3+оригинален касетофон=?

                        Stracimir написа:
                        v_a_c_h_o_o написа:
                        Та въпроса ми е следния дали ще мога да си вържа МР3 плеърче към касетофона, но без касета. Касетофона има чейнджър контрол и е модел 2001г., но ме притеснява това, че няма AUX и не зная дали ще се получи нещо. Ако някой е правил нещо подобно моля да сподели.
                        Виж това, ако можеш да се ориентираш нещо по снимките, че май е на холандски? http://www.fiatbravoclub.nl/forum/in...0&#entry106371
                        Този линк ми хареса много! Утре може да се захвана да разглобявам и аз :P
                        Bravo HGT 2001

                        Коментар

                        Working...
                        X