Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запалих я най-после!!! И пак не пали...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запалих я най-после!!! И пак не пали...

    И аз не знам кво стана... От около два месеца колата стоеше обездвижена. Приятелите почнаха да ме занасят, че съм си имал недвижим имот...Междувременно и естествено, акумулатора беше паднал. Миналата седмица го заредих, въртях, струвах, смених свещи, кабели... не ще и не ще. А, и бензин сипах 5 литра, да не би да е останала празна, че то стрелката и индикаторчето малко лъжат и пак не щя.И днес, главно от скука, че нямаше кво да правя, си викам, дай да пробвам пак. Та, закачам клемите на акумулатора, въртя и колата си пали се едно нищо не е било...Ей това ако мога да си го обясня, здраве да е... Мистерия, полтъргайст, не знам, обаче, освен че ми е радостно, съм невероятно озадачен.
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Re: Запалих я най-после!!!

    ivjordan написа:
    Та, закачам клемите на акумулатора, въртя и колата си пали се едно нищо не е било...
    Италианските коли са като жените - муси се, муси се, пък ти прости... Я си спомни с какво си я обидил, преди да ти откаже?
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Re: Запалих я най-после!!!

      ivjordan написа:
      И аз не знам кво стана... От около два месеца колата стоеше обездвижена. Приятелите почнаха да ме занасят, че съм си имал недвижим имот...Междувременно и естествено, акумулатора беше паднал. Миналата седмица го заредих, въртях, струвах, смених свещи, кабели... не ще и не ще. А, и бензин сипах 5 литра, да не би да е останала празна, че то стрелката и индикаторчето малко лъжат и пак не щя.И днес, главно от скука, че нямаше кво да правя, си викам, дай да пробвам пак. Та, закачам клемите на акумулатора, въртя и колата си пали се едно нищо не е било...Ей това ако мога да си го обясня, здраве да е... Мистерия, полтъргайст, не знам, обаче, освен че ми е радостно, съм невероятно озадачен.
      Провери си масата зад фара Когато се бъзика тази маса, ЕКУ-то не пуска сигнал към бобината да запали свещите.
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        Провери си масата зад фара Когато се бъзика тази маса, ЕКУ-то не пуска сигнал към бобината да запали свещите.
        Ще я погледна, следващият път, когато откаже. Дано намеря точно къде се намира.(Преди малко един приятел се пошегува, че и било писнало на колата да стои на едно место, та запалила да я разходя малко)))
        Shit happens, sometimes...
        Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
        Marea 1.8 HLX - червена като аватара

        Коментар


          #5
          И на мене ми прилича на проблем с масата. Моята правеше подобен номер, който ме докарваше до лудост - лош контакт на слаботоковата клема за бобината! Понякога и в движение гаснеше...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Пак не ще гадината. Не е от буксата на бобината - тоя проблем ми се е случвал и първо това проверявам.
            Shit happens, sometimes...
            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

            Коментар


              #7
              ivjordan написа:
              Пак не ще гадината. Не е от буксата на бобината - тоя проблем ми се е случвал и първо това проверявам.
              Ами, сложи една свещ на централния кабел и виж при въртене има ли искра - ако липсва, работата отива около датчик на запалването, това е най-честата причина!

              Коментар


                #8
                Аз това си го помислих, но нямям човек, дето да ми помага, а то си трябват двама за това нещо. Тя така или иначе в събота отива на сервиз, но ми се искаше да не плащам щури пари за пътна помощ.
                Shit happens, sometimes...
                Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                Коментар


                  #9
                  Тази кола да не е в някоя гора,че няма никой наоколо?Помоли някой да врътне за момент,докато ти гледаш дали има ток,но предварително изключи от скорост,че ако е някоя фуста дето само се вози,може да те прегази :D
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    в кой квартал си

                    Коментар


                      #11
                      уното имаше един трик, не знам при типо има ли го- даваш ключа на стартер- т.е. все едно въртиш да запалиш и както го държиш така натискаш онова малкото копченце на самата ключалка и вадиш ключа. така колата седи постоянно на стартер, т.е. върти постоянно. разбира се добре е да свалиш клемата преди това, че иначе много кофти. след това отиваш отпред и си слагаш махаш свещи правиш каквото искаш и като си готов слагаш за секунда клемата и колата директно завърта. НЕ ЗНАМ ОБАЧЕ ТОВА МАХАНЕ СЛАГАНЕ НА КЛЕМАТА ДА НЕ НАПРАВИ НЯКОЯ БЕЛЯ- ОТГОВОРНОСТТА Е ТВОЯ. аз лично съм го правил като няма кой да ми помогне да чукне стартер за секунда, но не мога да ти гарантирам, че няма да стане някоя простотия
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Е каква простотия да стане,като няма да има тоци?Нали ще е откачил кабела на бобината?Ако колата не е на скорост,няма нищо да стане :D
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          dudulia написа:
                          Е каква простотия да стане,като няма да има тоци?Нали ще е откачил кабела на бобината?Ако колата не е на скорост,няма нищо да стане :D
                          еми гледай сега, аз съм на същото мнение, но преди време бях писал на някой как да разбере дали алтернатора зарежда- да извади + на акумулатора, докато работи колата и тогава ще се види дали бачка на акумулатор или си зарежда динамото. обаче 100 човека ме навикаха, че + не трябвало да се вади докато колата работи, щото компа се шашкал и съм бил голям късметлия, че не ми се е прецал компира и такива неща. затова го казвам, не им вярвам, но все пак съм длъжен да предупредя колегата да не стане фаул и после да ме псува
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар

                          Working...
                          X