Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое съсипва двигателя по малко LPG или МЕТАНА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кое съсипва двигателя по малко LPG или МЕТАНА

    Кое съсипва двигателя по малко LPG или МЕТАНА? искам да си взема кола на метан обаче незнам дали скоро ще скапе двигателя, а съм чувал че ако е на lpg двигателя по-трудно се износвал .Вярно ли е ? :D
    Tipo 1.6 i.e. '94

    #2
    Според мен, колкото се скапва на едното гориво, толкова и на другото, но като цяло живота на двигателя и времето между смени на маслото се увеличава.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Със сигурност метана е по-доброто гориво:1)зимата пали - няма ефекта "замръзнал" изпарител и т.н.2)дава по-ниско налягане при работния такт, което предпазва буталата, биелните лагери и кол. вал 3)не отнема масления филм както бензина4)не скапва маслото5)не се отделят въглеводороди при горенето и не се образуват "сажди"(3) и (4) се отнасят и за LPG

      Коментар


        #4
        Мда, това е за тези които палят на метан. Аз паля на бензин и на 2000 оборота превключва. Не знам дали може да се направи да пали на метан, от колата ли зависи...
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          продължавай да си палиш на бензин , то за това е направено ,така ти се предпазват дюзите , а кое скапва повече мотора ,незнам всички таксита са или на газ или на метан ,вече , и прехвърлят 500 000 х без проблем ,така че едва ли тия алтернативни горива скапват двигателя , проблем може да се появи при продължително каране на тези горива , обикновенно се подпушват дюзи , аз съм на метан и за сега единственния ми проблем , и то доста сериозен и прегорял клапан , незнам дали е от метана , но като зареждам и си говоря с таксиджиите доста от тях са имали подобни проблеми след пробег от 200 000км ,но мисля че си заслужава горивото , специално метана ,на бензин средно 10 на сто , колата е пежо 406 2.0 16 а на метан с 6.50 лева минавам 100 км извънградско до сега съм минал 19 000, но ремонта отиде 400 лева , и пак си заслужава горивото според мен най се скапва мотора като се кара студен , едно студено палене износва мотора все едно си карал ,не си спомням точно колко беше но то порядъка на над 1000 км топъл мотор
          На брега на реката рибарите поставяха червеи на въдиците си, а в реката се виждаше обратното...

          Коментар

          Working...
          X