Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да слагаме вече летните гуми.....

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да слагаме вече летните гуми.....

    Колеги, реших да слагам вече летните гуми. Въпросът ми е какви? Автомобилчето ми е Fiat Brava 1.25 куб. см/82 кончета. По каталог производителя съветва да са 175/65/14. Такива са ми и зимните гуми. За лятото обаче се чудя между няколко размера - 175/65/14, 185/60/14, 185/55/15 и 195/50/15. Какъв е вашия съвет? Приемам съвети за марка автомобилни гуми на разумни цени. Зимните са ми SAVA и съм много доволен.Добре де, всеки ден ли ще пускаме нова тема за летните гуми!?Ами четете го този форум преди да хванете клавиатурата!http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=14729Nino

    #2
    Аз ще поизчакам малко, защото последната седмица поне в Бургас температурите рядко превишаваха 10 градуса. А април винаги е бил от най-дъждовните. На 15-ки джанти ще събереш и 185/60/15, но ако имаш 14-ки изобщо не се замисляй, освен ако външния вид не е водещ за теб
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Лично за мен е меко казано неподходящо по нашите пътища да караме нископрофилни гуми! Затова дори лятите джанти, които си купих от магазина са с размер препоръчан от производителя и гуми 185/60/14. Зимните ми гуми са 175/65/14 и при смяната с летните разликата е осезаема! С летните колата вози доста по-твърдо, представям си, ако и сложа гуми с профил 50! А за марка гуми... мога да споделя, че съм доволен от зимните Debica. Сега заедно с джантите си купих две нови Marangoni Vanto и на този етап (от скоро ги карам) съм доволен. http://www.marangoni.com/content.asp?L=3&IdMen=148
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Лично за мен е меко казано неподходящо по нашите пътища да караме нископрофилни гуми! Затова дори лятите джанти, които си купих от магазина са с размер препоръчан от производителя и гуми 185/60/14. Зимните ми гуми са 175/65/14 и при смяната с летните разликата е осезаема! С летните колата вози доста по-твърдо, представям си, ако и сложа гуми с профил 50! А за марка гуми... мога да споделя, че съм доволен от зимните Debica. Сега заедно с джантите си купих две нови Marangoni Vanto и на този етап (от скоро ги карам) съм доволен. http://www.marangoni.com/content.asp?L=3&IdMen=148
        Колега, колко пари са тия гуми?

        Коментар


          #5
          Че аз зимни не съм слагал.Къде беше тая зима
          A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
          Punto Sporting 1.9JTD 2003
          ex. Fiat Marea TD100 1998

          Коментар


            #6
            Аааа видях ги:http://gumi.bg/public/tires/tires_mg...eWidthIDFilter[]=9&TireWidths_TireWidthIDCondition[]=%3D&TireHeights_TireHeightIDFilter[]=5&TireHeights_TireHeightIDCondition[]=%3D&TireDiameters_TireDiameterIDFilter[]=6&TireDiameters_TireDiameterIDCondition[]=%3D&TireSeasons_TireSeasonIDFilter[]=5&TireSeasons_TireSeasonIDCondition[]=%3D&&sortBy=&sortDir=&page=&

            Коментар


              #7
              Аз отивам да купувам - GOODYEAR Excellence 195/50/15. :D Мисля обаче да изчакам да се вдигнат температурите, че сутрин и вечер си е 2-3 градуса.
              Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
              www.fiat-bg.org/forum

              Коментар


                #8
                Re: Да слагаме вече летните гуми.....

                orelyt написа:
                Колеги, реших да слагам вече летните гуми. Въпросът ми е какви? Автомобилчето ми е Fiat Brava 1.25 куб. см/82 кончета. По каталог производителя съветва да са 175/65/14. Такива са ми и зимните гуми. За лятото обаче се чудя между няколко размера - 175/65/14, 185/60/14, 185/55/15 и 195/50/15. Какъв е вашия съвет? Приемам съвети за марка автомобилни гуми на разумни цени. Зимните са ми SAVA и съм много доволен.
                Още ноември обух мойта фиатка отпред със летни Toyo за дъжд и цяла "зима" нямах проблеми, не са мръднали. След месец съм решил да си купя и две летни Kumho - отлични резултати показват във тестовете, като са на съвсем прилични цени; марката се развива адски бързо, явно са доста качествени и то на средни цени Препоръчвам ти, да си караш колата със размера посочен от производителя, другото е изгъзица и няма полза
                1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                Коментар

                Working...
                X