Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С пр*дня боя става ли?Въпрос за смесвание на 3 вида масла.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С пр*дня боя става ли?Въпрос за смесвание на 3 вида масла.

    Имам 3 вида масла и 3-те вида са ми само в чеченски разфасовки -1,5l Selenia 10w40,750 ml Aral 15w40 ,2l Shell 10w40.Въпроса ми е следния: Знам че съвремените масла са съвместими по между си,има ли някакав риск ако ги смеся тези масла да си прецакам мотора?На предишната ми кола 19 Рено съм смесвал 2 вида(минерално и полусинтетика) и нямаше дертове.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Мисля че трябва да разкараш арала иначе си ок.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      GTipo написа:
      Мисля че трябва да разкараш арала иначе си ок.
      Правилно, или в краен случай да го оставиш за доливане/Арала/.Аз също правя подобни "адски" смеси защото колата ми събира 4.3л..."трима са много, двама са малко"! Няма проблем.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Аз кво да кажа с мойте 5.2 литра. Е, няма такава разфасовка

        Коментар


          #5
          Маслото не трябва да е много старо. Производителите дават две-три години гаранция в запечатана разфасовка. Ако е отваряно и е стояло повече от година, по-добре го хвърляй. От въздуха се окисляват част от присадките и вече не работят. Живота на маслото зависи главно от присадките. Това визуално не можеш да го установиш. По-добре не рискувай за 8-10 лв. Иначе теоретично подобни масла могат да се смесват без проблем. Това е моето мнение.
          Bravo 1.8 16V

          Коментар


            #6
            Aмиии и на мен майстора при който ходя така ми каза ,в смисъл че маслата не като през комунизма ами сега химическия им състав бил така направен ,че може да се смесват ,маслата иначе не са стари ,тоя арал е на около 8-9 месеца беше добре затворен ,селенията е на 3 месеца а шел мога да взема срещу точки така че не е проблем,просто искам да не давам пари за масаълце следващия път,за 2 месеца имам 7000км ,доволен съм от колата ако е и толкова здрава като предната ще е екстра,на нея 40 000км само каране беше беше на същите години като я купих ии останах много доволен (рено 19),незнам как е за вас но аз не робувам на марки макар че голф никога няма да купя,стига с тея митове че били здрави бла бла... аз гледам колата да е възможно по-нова за възможно по-малко пари и състоянието съответно,а иначе по нашите пътища и танк да е и той се троши.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              Знаете ли кой е най-добрия голф?Продадения
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                Alex_RT написа:
                Знаете ли кой е най-добрия голф?Продадения
                Тцъ! Този лаф е за Форд!А за маслата, не бива да се смесват масла на различна основа, минерално със синтетика например.Иначе и аз мисля че няма проблем. Не бих се притеснявал ако се наложи да го правя.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар

                Working...
                X