Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какво да направя преди да запечатам главата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какво да направя преди да запечатам главата?

    Здравейте.Днес си сменях свещите и като отвориха оня пластмасовия капак,направо ми се сви сърцето.Имаше много масло улято,а после и свешите бяха мазни.Не самата горивна част, която беше добре,както по описанията в други теми,ами керамичната част.Майсторите казаха,че ми пуска масло от гарнитурата.Колата ми почти не гори масло и за 10000км,не слагам въобще.Да,но дори и така,не искам такъв мазен двигател.Те ми казаха,че дори и да сложа нова гарнитура след месец пак щяло да е така,щото един път отворело ли се единственото решение е да се запе4ата със силикон.Това го разбирам,но ми идва на акъла,че преди да го направим ми се иска да сменя разни неща намиращи се там за да не се наложи в скоро време пак да се отваря, но за друго.И така питам,какво друго там може да се смени и поднови,така 4е на мотора да му е по-леко и да не е толкова мазен.благодаря.
    Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

    #2
    Според мен трябва да си смениш само гарнитурата на капака на клапаните и нищо повече. Щом ти работи колата добре не пипай нищо друго. Прасни й една пароструйка след смяната да отмиеш маслото и толкоз. Това със силикона не го разбирам-слагаш нова (хубава) гарнитура, следователно всичко трябва да е запечатано! В завода силикон слагат ли?
    Fiat Stilo 1.8 16V

    Коментар


      #3
      абе к’во да ви кажа.Със сигурност не слагат,но всички "майстори" бяха единодушни,че каквато и гарнитура да сложа за един месец пак ще проте4е.Щом се отвори веднъж,ехееее отиде вече.Аз не разбирам почти,но спред мен няма логика,ако се сложи хубава гарнитура да тече.Не знам,всичката ни е такава/......
      Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

      Коментар


        #4
        Ако съм разбрал правилно за капака на клапаните става дума.Миналият месец я смених тая гарнитура и спря да тече.5лв гарнитурката,малко силикон за по-сигрно и работата заспа.Какво толкова те притеснява силикона?
        ко да направя човек....не работи

        Коментар


          #5
          kingsix написа:
          абе к’во да ви кажа.Със сигурност не слагат,но всички "майстори" бяха единодушни,че каквато и гарнитура да сложа за един месец пак ще проте4е.Щом се отвори веднъж,ехееее отиде вече.Аз не разбирам почти,но спред мен няма логика,ако се сложи хубава гарнитура да тече.Не знам,всичката ни е такава/......
          сложи оригинална гарнитура и им кажи да затегнат равномерно ботчетата с динамометричен ключ да видиш че няма да протече поне 5 год
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Stoyan_68 написа:
            Според мен трябва да си смениш само гарнитурата на капака на клапаните и нищо повече. Щом ти работи колата добре не пипай нищо друго. Прасни й една пароструйка след смяната да отмиеш маслото и толкоз. Това със силикона не го разбирам-слагаш нова (хубава) гарнитура, следователно всичко трябва да е запечатано! В завода силикон слагат ли?
            Слагат, но на по-новите и даже вместо гарнитура на някой модели го слагат.Например на твоето Стило.
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              ясно,много ви благодаря.Особено това за динамометричния ключ мисля,че е много правилно,за да може да пасне от всякъде равномерно.А тогава,кажете ми от къде да намеря,хубава и оригинална гарнитура.Аз съм от Бургас и на ония долу на Москва не им имам много доверие.
              Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

              Коментар


                #8
                Чак пък "оригинална" гарнитура... То и аз от Александър Ауто хич не съм доволен от обслужването, затова и само един път им бях клиент. Ами може да провериш пак на Москва (Мария Луиза) в посока към Билла има един магазин Евро 07 ли беше?! и на Иван Вазов на около 50м вляво от Ауто Плюс има магазинче за резервни части на Фиат, Алфа и т.н. А за гарнитурата един колега от форума беше казал за някакъв силикон (или лепило) VIKTOR REINZ - REINZOSIL, нещо такова беше. Може да го купиш от Ауто Плюс.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  благодаря за съвета,но аз наистина искам възможно най-хубавата гарнитура.Какво да се циганя за +/- 5 или 10лв.Ако е 5лв не оригиналната,както казват колегите по-горе,да дам още 2 пъти съм съгласен,но да не тече кат кошница разиийш след 1 месец.Затова питах от къде може да се намери Хоригинальна.А за тия от алексанър ауто и аз така мисля.
                  Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

                  Коментар


                    #10
                    Ето ти адреса на магазина на hit-ko в Бургас!БУРГАСул.
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      много внимавай със затягането на капапа ,без динамометричен ключ опасна работа ,тия болтове се късат на поразия ! да не кажа ,че и края на капака се отцепва
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #12
                        а къде да намеря с какви стойности на ключа да бъде затегнат капака?
                        Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

                        Коментар


                          #13
                          В Haynes ръководството гледам някакви стойности за Camshaft Cover (ако това е капака на клапаните):Camshaft Cover (9Nm) (7lbf ft)Не съм сигурен дали е това, защото нямам речник под ръка.А този магазин на хит-ко, ако е същия магазин ГАМА, който беше до механото, вече е преместен на ул. Иван Вазов както писах.Сигурно не са обновили сайта.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            много благодаря!!!
                            Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

                            Коментар


                              #15
                              sachma написа:
                              Stoyan_68 написа:
                              Според мен трябва да си смениш само гарнитурата на капака на клапаните и нищо повече. Щом ти работи колата добре не пипай нищо друго. Прасни й една пароструйка след смяната да отмиеш маслото и толкоз. Това със силикона не го разбирам-слагаш нова (хубава) гарнитура, следователно всичко трябва да е запечатано! В завода силикон слагат ли?
                              Слагат, но на по-новите и даже вместо гарнитура на някой модели го слагат.Например на твоето Стило.
                              Нещо бъркаш за стилото, гарнитурката си е най-обикновена и няма никакви мазила.
                              Fiat Stilo 1.8 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X