Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Претрисане на ниски обороти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Претрисане на ниски обороти?

    Възможно ли е двигателя да претриса на ниски обороти от скъсан тампон???Защото оборотите не играят стрелката е закована но двигателя не е спокоен, кабели и свещи са нови, така че вероятноста да е ток това е изключена, гледана е и на комп и там всичко е ок оборотите са стабилни, но двигателя претриса чат пат. Та затова си мисля да не е скъсан някои тампон и като влезе в резонанс и да претриса? Вие как мислите или е нещо друго за което несъм се сетил?
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    По принцип така притриса при тампон на двигателя или от съединител.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      .....от съединителя защо? това го прави на място не в движение!
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Обикновено става от пружините на съединителя
        Fiat Croma 2.5TD 86

        Alfa Romeo 2.5TD 94

        Коментар


          #5
          за коя кола става дума, всички датчици наред ли са (термодатчици), друга причина, моторчето за празен ход.....100% не е от съединител, и много малка вероятност от скъсан тампон, но тогава ще го усещаш при тръгване, и другото което се сещам е една проверка пак на свещите, понеже понякога и нови правят магарии, това поне е лесно да се провери, а е и показатетлно за работата на мотора
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #6
            всички датчици са наред така показва визата, свещите са дензо а и преди да ги сменя пак така правеше надявах се с смяната да изчезне,кабелите неса сменяни но взех от магазина нови пробвах и с тях и пак същото! Става дума за бравото. Моторчето за празния ход работи с визата го проверихме, странното е че в компа на колата е зададено да държи 800 оборота толкова и държи на компа се вижда че няма голямо играене 5-10 оборота мърдат +/- ама е дразнещо така седиш на светофара и ти трепва волана
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              и аз имам същият проблем - леко трепване понякога (периодично е, не е когато му скимне). Аз съм на около 1000 оборота (така се чувствам по-добре, незнам дали е правилно ). Като загрее, държи около 1000, и леко трепва. Свещите са нови, тампнте на двигателя казаха че са наред, сменяха ги и не са скъсани. Съединителя също ми казаха че е добре, няма проблеми с него. От какво може да е?
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                Не го ли прави в момента на тръгване или аз съм те разбрал грешно
                Fiat Croma 2.5TD 86

                Alfa Romeo 2.5TD 94

                Коментар


                  #9
                  при мен не, когато е спряла леко претриса. Колегата май и той писа че като е спряла (на светофар примерно).
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар


                    #10
                    На място като загрее,(при тръгване и в движение няма никви грижи) като е студена държи по високи обороти и тва нещо го няма,обаче загрее ли да паднат на 800 и се почва, ако само слушаш мотора без да го гледаш никога няма да предположиш че не седи като закован тоест не се чува прекъсване и лоша работа на празен ход.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      Slavi_Lancia написа:
                      На място като загрее,(при тръгване и в движение няма никви грижи) като е студена държи по високи обороти и тва нещо го няма,обаче загрее ли да паднат на 800 и се почва, ако само слушаш мотора без да го гледаш никога няма да предположиш че не седи като закован тоест не се чува прекъсване и лоша работа на празен ход.
                      Нали на Браво-то му дават 850 оборота на място, да не би от тези -50 оборота + някой заминаващ си тампон = трепване?
                      1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                      Коментар


                        #12
                        Бе де да знам, по аутодатата за тоя мотор 182А4000 излиза 850+/- 50 на Визата като вържем колата към компа излиза че са зададени 800 оборота и немогат да се пипат. Толкова си държи и колата и аз си мислех че има нещо нередно докато не видях с очитеси тези стоиности на компа. Дори си направих експеримент, подложих една хартиика под болтчето за дросела уж да вдигне обороти но за секунда вдига и пак си ги регулира на 800 Наи се надявам да е някои тампон утре влизам с щангата под колата , ще пиша кво е станало
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #13
                          залагам бира че не е тампон, а нещо по електрониката, я датчик, я свещ, или моторче празен ход
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #14
                            ....аа виж за сондата си прав, малко е бавничка реагира горе долу на 1-1.5 сек.поне такъв спомен имам като я гледахме с колегата на компа тои също каза че е бавна но несъм се замислил че може да има такова влияние!Пак ще я закача да я видя колко е бавна и съвпадали претрисането с "забиване" на сондата!
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              я ламбда сонда... :D
                              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                              ИТАЛФЕСТ 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X