Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много висок разход на ГАЗ,Brava 1.4 12v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много висок разход на ГАЗ,Brava 1.4 12v

    Здравейте!Имам Brava 1.4 12v.Като я купих ми даваше 12/100 газ градско,после постепенно почна да го вдига разхода докатоо сега е 16,17,18,даде ми два пъти 14,15,като я карам по един и същи начин,нито я юркам,нито нищо.Смених въздушен филтър-НИЩО,смених изпарителя скоро-ПАК НИЩО,даже сега си ми ги дава твърдо 17-18/100 ГАЗ,бензин не съм я засичал.Като я карах в началото на сервиз ми казаха,че ламбда сондата ми е за смяна,преди 3 месеца,ми я свързаха със стенд и ми даде грешка ламбда сонда и други грешки,изчистиха ги,и преди 1 месец,нямах грешки и най-вече ламбда сондата.Искам да разбера как да си смъкна тоя разход????Един монтьор ми вика,че ламбда сондата не е играе роля за разхода на ГАЗ,друг вика,че играе,трети ми казва,че е от изпарителя,четвъри незнам какво,а съм сменил много работи,даже ремонт на ДВГ и правих и пак НИЩО???? Ще се радвам,ако някой успее да ми каже какво да направя или сменя да ми смъкне разхода!!!P.S. Разхода не е от стил на каране,защото извънградско ми дава 10/100 при 90-100км/ч
    Благодаря за отговора!!!!

    #2
    Колега наистина от ламбда сондата може да се завиши разхода.минал си през толкова неща направи и една засечка на бензин да се види как е и там.
    HONDA I-VTEC

    Коментар


      #3
      Проверил ли си разпределителния вал?
      Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

      Коментар


        #4
        висок е ,моито типо дава 10 градско и под 7 на дълго,1.4 карбуратор това на газ,на бензин беше подобен,търси свестен майстор
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          на газ при обикновена газова уредба сондата не играезасечи на бензин както казаха колегите и пиши пак
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Ламбда сондата не играе при разхода на газ.На бензин ми е 13-14,на газ 11-12 в София.За сверка:при средна скорост 150-160км/ч на АМ "Тракия" -разход 9,2.Правете си изводите

            Коментар


              #7
              Аз си мисля,че за газта няма кой знае колко философия да хванеш проблема.Сменил си въздушен филтър,чудесно!Как ти е температурата на колата?Загрява ли достатъчно?Сменял ли си свещи и кабели?Изпарителя може да е заминал!Мисля си дали ти е зацепен правилно ангренажния ремък.Вземи тествай на бензин,както са казали колегите и тогава мисли газта!Оsвен това напиши какъв ти е изпарителя и дали нямаш теч нa газ от някъде?Но първо виж разхода на бензин и тогава търси оправяне на газ!
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Послушай предния колега - смени свещи, кабели и наистина засечи на бенз колко е, но гледай засичането да е извънградско, а не кесене по сфетофари и мъкнене на 1ва...мирише ли на газ във/до колата?
                1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                Коментар


                  #9
                  Pi4ove vsi4ko sum smenil nali vi kazvam,tva e napravo NOV Fiat,kato se po4ne:kabeli,sve6ti,indukcionna bubina,diuza,vakuum regulator,izparitel,remont na DVG sum pravil,kompiutur sum smenil daje,benz pompa,filtri,remuk,rolka na remuka,saedinitel abe si4ko vi kazvam vkaral sum kum 3-4000lv otgore v taq kola,edinstvenoto lambda sondata ne sum smenql.(No 4estno kazano,az pove4e Fiat ne bih si vzel,kato znam toq kvi problemi mi suzdade....i na vsi4koto otgore q nqmam i kukata za teglene kadeto sedi otzad na rezervnata guma,tursqh q pri italianeca-nqma q((ako nqkoi mi nameri otnqkade takava kuka 6te sum mu mn blagodaren.Сещаш се защо, нали!?Желателно е да прочетеш това четиво.http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=13893
                  Благодаря за отговора!!!!

                  Коментар


                    #10
                    Добре си ги сменил,но с какви?Какви са ти свещите,кабелите,дали ти е презацепен правилно ремъка?Върви ли добре колата на бензин?Да не ти е запушен катализатора?Направи първо тест на бензин и тогава ще говорим.Явно има някакъв проблем...Ако по тоците няма проблем,то проблема ще е в горивната смес.Тя е или богата или бедна,но явно не и нормална.Вече яко се съмнявам ,че може да ти изпуска газ.не може тази кола да харчи 18/100.Това да не е Ламборгини Кажи мирише ли на газ когато работи колата(говоря от ауспуха дали мирише,пък и иначе) Голямо гадаене ще му пада с този случай....)
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      Колега, спри да си правиш експерименти с колата си, няма смисъл. Имам същата кола, от две години я карам на газ - това е разхода. Зимата, при по-ниски теператури, когато колата се кара на къси разстояния в града разходът на газ ми е стигал до 18/100. Никой не може да ме убеди, че колата ми не е в ред при положение, че на дълъг път през лятото ми даде разход 6,9/100 при 80-90 км/ч, а при нормално каране 100-110 разходът и е 8,5/100. Разходът при градски условия зависи от много неща и за мен не е меродавен. Виж ако на извънградско ти даде разход над 10/100 газ тогава е за притеснение.
                      Peugeot 301
                      Punto 1.9 JTD - на жената

                      Коментар


                        #12
                        когато колата е с газ не трябваше ли някакъв емулатор? или се бъркам

                        Коментар


                          #13
                          В неговия случай трябва да е симулатор, щото е с моноинжекция. Обаче тоя симулатор е само за да не се натрупват грешки от АГУ-то в компа. Нали имам същия трошляк, оправия нема...
                          M-Benz E 250 TD 150hp
                          M-Benz 200d 75 hp
                          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                          Коментар


                            #14
                            venco67 написа:
                            Колега, спри да си правиш експерименти с колата си, няма смисъл. Имам същата кола, от две години я карам на газ - това е разхода. Зимата, при по-ниски теператури, когато колата се кара на къси разстояния в града разходът на газ ми е стигал до 18/100. Никой не може да ме убеди, че колата ми не е в ред при положение, че на дълъг път през лятото ми даде разход 6,9/100 при 80-90 км/ч, а при нормално каране 100-110 разходът и е 8,5/100. Разходът при градски условия зависи от много неща и за мен не е меродавен. Виж ако на извънградско ти даде разход над 10/100 газ тогава е за притеснение.
                            Засичането никога не може да бъде толкова точно, като например 6.9, 8.5 Може да се напълни малко повече газ, малко по - малко газ, а и всяка газ-колонка си има различно налягане. Така, чеее...
                            M-Benz E 250 TD 150hp
                            M-Benz 200d 75 hp
                            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                            Коментар


                              #15
                              Re: Много висок разход на ГАЗ,Brava 1.4 12v

                              SlaDurko написа:
                              Здравейте!Имам Brava 1.4 12v.Като я купих ми даваше 12/100 газ градско,после постепенно почна да го вдига разхода докатоо сега е 16,17,18,даде ми два пъти 14,15,като я карам по един и същи начин,нито я юркам,нито нищо.Смених въздушен филтър-НИЩО,смених изпарителя скоро-ПАК НИЩО,даже сега си ми ги дава твърдо 17-18/100 ГАЗ,бензин не съм я засичал.Като я карах в началото на сервиз ми казаха,че ламбда сондата ми е за смяна,преди 3 месеца,ми я свързаха със стенд и ми даде грешка ламбда сонда и други грешки,изчистиха ги,и преди 1 месец,нямах грешки и най-вече ламбда сондата.Искам да разбера как да си смъкна тоя разход????Един монтьор ми вика,че ламбда сондата не е играе роля за разхода на ГАЗ,друг вика,че играе,трети ми казва,че е от изпарителя,четвъри незнам какво,а съм сменил много работи,даже ремонт на ДВГ и правих и пак НИЩО???? Ще се радвам,ако някой успее да ми каже какво да направя или сменя да ми смъкне разхода!!!P.S. Разхода не е от стил на каране,защото извънградско ми дава 10/100 при 90-100км/ч
                              В плочката колко маркуча влизат? Ако са два шунтирай единия. Има голяма разлика.

                              Коментар

                              Working...
                              X