Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем, Мареа 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем, Мареа 1.6 16V

    Здравейте. Харесах си една кола, но с двигателя имаше странен проблем. След като се запали оборотите играеха много. От около 900 до към 1300. Все едно някой форсира съвсем лекичко през 1-2 секунди. Освен това играеше стрелката за температурата. Мен малко на моторче за празен ход ми мяза, ама стрелката за темп. защо играе...?! Бихте ли дали някакво инфо, ако знаете какъв е проблема и колко пари ще струва да се ремонтира. Искам да знам дали си струва да се пазаря за тази кола или направо да се насочвам към следващата?

    Търся Фиат Мареа

    #2
    за оборотите сигурно е моторчетоа стрелката на температурата сигурно играе заради лоша маса
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      sev написа:
      за оборотите сигурно е моторчетоа стрелката на температурата сигурно играе заради лоша маса
      Имаш ли идея колко пари е ново моторче за този двигател? Или ремонт на това?

      Търся Фиат Мареа

      Коментар


        #4
        vassil_bk написа:
        sev написа:
        за оборотите сигурно е моторчетоа стрелката на температурата сигурно играе заради лоша маса
        Имаш ли идея колко пари е ново моторче за този двигател? Или ремонт на това?
        около 160 лева е ценатаевентуално може да се оправи и само с почистване
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Оборотите могат да играят и от кофти температурен датчик или лоша връзка. Не знам при 1.6 датчиците отделно сменят ли се от термостата или са заедно с него.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            spark написа:
            Оборотите могат да играят и от кофти температурен датчик или лоша връзка. Не знам при 1.6 датчиците отделно сменят ли се от термостата или са заедно с него.
            сменят се отделно
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Май май датчиците нещо се бъзикат... Знам ли... Ще я закараме да я види човек и ще се чуе. Ами я кажете блока на ABS-а къде трябва да се намира. Не светва лампата на нито една Marea, която съм гледал, а на всичките им пишат, че има...?!?!

              Търся Фиат Мареа

              Коментар

              Working...
              X