Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Осветление на приборното табло на Темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Осветление на приборното табло на Темпра

    Момчета помагайте!От известно време ту гаснат, ту светват част от лампичките осветяващи таблото ми. Вечерно време е гадно, защото в лявата половина нищо не се вижда. Очевидно не са изгорели. Та лесно ли се сваля това табло /обикновено е/ и какво да предприема? Дано не се повтаря темата, но с търсачката не открих нужната ми информация.Благодаря предварително!
    Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

    #2
    сваля се доста лесно.погледни отпред на таблото, до стъклото - имаш няколко рапидки, също имаш и от долу (до волана), имаш и 2 рапидки отляво на волана в "килерчето", една дупка, която е нещо като жабка. Та развиваш всички тези рапидки (хубаво огледай да не си забравил някоя, ’щото таблото е пластмаса и се чупи). И го дърпаш напред (към теб). като падне, отзад се намира километража с обиоротомера и другите джаджи (на един панел са). махаш кабелите и жилото за скоростомера, и си сваляш таблото. От там вече можбеш да махнеш само километража (цялото), и да си го занесеш някъде. Ще видиш лампичите са на платката "забодени" и завъртяни под ъгъл (доста тъпо направено според мен, но така са го измислили инженерите). Завърташ и лампичката пада. и после слагаш новата (с един куп главоболия, защото оригинални няма, а тези купени от автомания и от стамболийски 155 са по-големи малко и трябвада ги насилваш много, или да ги изпилиш ). трябва ти само една кръстата отверка, огледало (аз ползвах за по-удобно, като го отвориш сам ще разбереш къде да го сложиш огледалото), и здрави нерви. Успех Ако мога с още нещо да помогна - слушам те.П.С.Това е за аналогово табло, за дигиталното предполагам че няма да е нещо по-различно.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      За съвета как се сваля- сърдечно благодаря, но моите не са явно за смяна, защото понякога светят всички?! Да не би да иска и почистване, или пък просто със смяната им с нови ще се оправи?
      Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

      Коментар


        #4
        размърдай ги. и аз имам 2 такива, ама ме мързи да го свалям и да оправям тъпите лампи...
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар

        Working...
        X