Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Типо 2.0 i.e 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Типо 2.0 i.e 16V

    Имам питане към вас колеги .Отдавна ми се върти една идея да си сменя двигателчето на мойто типо долу от подписа ми с един от тези двата :2.0 i.e 16V 836A3.000 139hp2.0 i.e 16V 160A8.046 145hpПитането ми е следното освен двигателя и скоростната кутия евентуално и компютъра друго различно от това типо което имам има ли и дали някой е правил такава интервенция да каже особености .В случая правя само допитване не съм се решил още тъй като не знам и каква цифра ще ми глътне .Поздрави на всички
    Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
    Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

    #2
    Доста разлики има, аз съм с 1.8/16, което е като 2.0/16. Накратко:-окачването на двигателя е друго-водния радиатор е тип "КАМАЗ" -има маслен радиатор - трябва да му се мисли място-задни дискови спирачки-предни дискови вентилирани спирачки-друга скоростна кутия-други полуоски и карета-главините са оребрени за АБС (не знам дали полуоските от 2.0/16 ще паснат на главини от нормално Типо)-не съм сигурен за рейката, но някой каза че и тя е различна (с по-малко предавателно отношение)

    Коментар


      #3
      Мисля, че и изпускателния колектор е различен.
      Shit happens, sometimes...
      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

      Коментар


        #4
        Е, предполага се, че човека ще вземе оборудван мотора с всичките му "джужавки" + електроника. Иначе всичко е различно

        Коментар


          #5
          Май по-изгодно на човека ще му излезе да си закупи Браво HGT
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Благодаря за бързите отговори потвърждава се и мойто мнение ,но така или иначе искам или такова типо или Купе единственото което ме дразни на купето е че е двувратка Има и друго тези Типота ги няма много в мобиле.де има четири такива и то тунинговани което излиза на цената на купе 2000 година че и даже по скъпо П.П Кой каза че нашите любимки били най-евтините коли а?
            Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
            Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

            Коментар


              #7
              asus написа:
              Благодаря за бързите отговори потвърждава се и мойто мнение ,но така или иначе искам или такова типо или Купе единственото което ме дразни на купето е че е двувратка Има и друго тези Типота ги няма много в мобиле.де има четири такива и то тунинговани което излиза на цената на купе 2000 година че и даже по скъпо П.П Кой каза че нашите любимки били най-евтините коли а?
              Има и едно форумско http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...t=7992&start=0
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар

              Working...
              X