Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За отражение на предното стъкло.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За отражение на предното стъкло.

    Здравейте, отново. Искам да споделя нещо с вас. Вчера докато си карах "Кравичката" забелязах, че предното табло така зверски ми се отразява в стъклото, че ми пречи да виждам пътя пред мен. Вие сблъсквали ли сте се с подобен проблем? Да не би да е защото си бях изчистил до блясък колицата отвътре. Стъклата не трябва ли да са матирани или са матирани само отвън?
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    Получило се е така, защото таблото ти е било прекалено лъскаво.Особено, ако е черно и си го намазал с някакъв препарат, от който лъщи става направо непоносимо за каране П.П. - няма такова нещо като матирано стъкло и то в автомобила.През матираното стъкло не можеш да видиш нищо
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Много е гадно.
      Punto 55 SX

      Коментар


        #4
        Така е, бях го чистил с парафин. Не е черно, но е сиво. Лошо, лошо. Много неприятен дефект Yellow_Flash_Colorz_PDT_22
        Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

        Коментар


          #5
          Чисти го само с предназначените за това препарати и няма да имаш подобни проблеми
          1.6 16V

          Коментар


            #6
            Има оилча полароид които имат такъв филтър и премахват отразеното изображение в съклото. Ето погледни тук аз също съм решил да си купя такива очила понеже съм със светли очи и немога да карам без слънчеви очила.http://www.polaroid-bg.com/
            Обичам си работата.

            Коментар


              #7
              Valentin_V написа:
              Има оилча полароид които имат такъв филтър и премахват отразеното изображение в съклото. Ето погледни тук аз също съм решил да си купя такива очила понеже съм със светли очи и немога да карам без слънчеви очила.http://www.polaroid-bg.com/
              баси аз кат съм със зелени очи... леле тежко ми абе ... глупости пълни .. нема ко се разправям Yellow_Flash_Colorz_PDT_37

              Коментар


                #8
                Този момент с отражението ми се получава доста често и на мен, когато е слънчево и съм минал таблото с евтин силикон от илиянци.
                Fiat Punto 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Доста е неприятно, да не говорим , че е и изключително опасно, особено когато слънцето свети срещу теб За слънчевите очила съм много съгласен, макар че аз нося такива с диоптър и малко по трудно ще ми е да си намеря слънчеви, но не е невъзможно.
                  Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                  Коментар


                    #10
                    Valentin_V написа:
                    Има оилча полароид които имат такъв филтър и премахват отразеното изображение в съклото. Ето погледни тук аз също съм решил да си купя такива очила понеже съм със светли очи и немога да карам без слънчеви очила.http://www.polaroid-bg.com/
                    Извинявай за офтопа, ама можеш ли да кажеш някакви ориентировъчни цени на тези очила?

                    Коментар


                      #11
                      От 40лв нагоре имаше по едно време към би конект даваха подарък. Има ги и в метро.
                      Обичам си работата.

                      Коментар


                        #12
                        Mindzu написа:
                        Valentin_V написа:
                        Има оилча полароид които имат такъв филтър и премахват отразеното изображение в съклото. Ето погледни тук аз също съм решил да си купя такива очила понеже съм със светли очи и немога да карам без слънчеви очила.http://www.polaroid-bg.com/
                        Извинявай за офтопа, ама можеш ли да кажеш някакви ориентировъчни цени на тези очила?
                        Не е задължително да са Полароид. Важното е стъклата да са ПОЛЯРИЗИРАНИ. Аз карам с едни такива "менте полароид", но наистина поляризирани, купени за 19 лв преди 2-3 години. В момента сигурно ще се намерят и по-евтино. Наистина помагат. Помня, че онзи дето ми ги продаде ме убеждаваше, че били истински като ми показа как като погледна мобилен телефон през тях всичко си се вижда, но като завъртя телефона на 90 градуса и дисплея стана тъмно петно, нищо не се виждаше. Предполагам това има общо с поляризацията. В името на пълнотата - телефона беше с "черно-бял" дисплей, не знам как ще е с цветните сега. Ама ако се сетя утре ще погледна и ще пиша.П.С. Дам, по-новите дисплеи явно са различни. Има само леко затъмняване при завъртане на 45 градуса. До 90 пак се вижда нормално...
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          споко, свиква се и при мен е така, хем никога не го лъскам със силикони, че ми стои некво гадно, ама пак се отразяваако ти е такъв проблем, за лятото си вземи едни очила полароид - спират всякакви отражения на стъклото
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар

                          Working...
                          X