Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно охладителна система Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане относно охладителна система Браво

    здравейте колеги, става дума за едно Браво, предисторията е че колата по някаква причина е пукнала главата става дума за Fiat Bravo 1,9 TD ZFA18200004578406, сега понеже ремонта на колата си го поема стария собственик, понеже след като е купена колата е смесила антифриза и последиците са налице. Новия собственик и мой приятел пита кои са датчиците които включвват вентилаторите, и кое ги кара да работят на 1 и 2 ра степен. Не съм се занимавал с тези коли и нямам такава под ръка да я разгледам (неговата е при майстори) Та ако можете да ми дадете схема с номерата на датчика и каквото е другото което трябва да се смени за да е спокоен. Вентилаторите каза че ги е захранил директно и са работили. Но ми обяснява че на радиатора имало 2 датчика ? Ще съм ви много благодарен за каквото и да е инфо, схема и цени. Прилагам и това което аз намерих в е-пера. но виждам само един датчик, а това което ги пуска да се включват на 2-ра степен кое е?
    Прикачени файлове
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    #2
    Между другото, ако водната помпа е със счупена турбина, или термостата е запекъл и не отваря (по-малко вероятно) вентилаторите също няма да сработят при прегрял мотор! Датчика е на стандартно място-радиатора. Схемата, която си приложил за мен е малко неясна. Позиция номер 2 е най-вероятно въпросната джаджа!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Еми аз това намерих, ако някой има някаква по правилна схема или снимка ще съм благодарен, освен това къде се намира и въпросното реле което включва първа и втора степен на вентилаторите. Колата е почти готова. все пак въпросните датчици и релета също искаме да ги сменим, но къде са .....извинявам се за въпросите, но не ми се намира такава кола под ръка да огледам къде стоят стандартно, за това моля и за снимки.
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #4
        Стандартно на моята са долу на радиатора, има един реостат който се намираше доста трудно, но някой спомена че на Стамболийски го имало за 32 лв.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          ДОБРЕ ДЕ ХОРА качете една снимка да видя за какво става дума. Нямам такава кола и не знам какво е стандартно и какво не е, просто искам да помогна на приятел. колата не е и в него така че не ми помагате много с това какво е стандартно. Дайте една снимка, или примерна скица къде какво се намира.той ми обяснява че имал 2 датчика и къде е този реостат
          Стандартно на моята са долу на радиатора, има един реостат който се намираше доста трудно
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #6
            Имах предвид че се намира трудно по магазините. За съжаление апарата ми е на ремонт и няма как да снимам, но понеже лятото го чистих, като легнах под колата с лице на горе, терморезистора се падаше в ляво, долната част на радиатора, т.е. като гледаш отгоре ще ти се падне в дясно. При мен клемите бяха окислили и след почистване и напръскване с ВД-40 първата степем тръгна.Дано съм бил полезен!
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Големи благодарности, Бирата от мен, надявам се да вкараме колицата в правия път след като си я получи от "майсторите"п.с.Все пак ако някой може да постне и снимков матриал ще е супер.
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                Виж темата малко по-нагоре на doofiat снимал е терморезистора на две винтчета е хванат за радиатора.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар

                Working...
                X