Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулиране на задни спирачки на Пунто 1.1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулиране на задни спирачки на Пунто 1.1

    Днес ходих в един сервиз и си проверявах спирачките на моя Фиат Пунто 1.1 оказа се че задните не държат знам каква е причината и те ми я казаха да си натегна регулатора на налягането на маслото за задните спирачки.Това със правил и с предишната си кола Москвич 21412 не държаха натегнах регулатора болта с половин оборот усили се налягането и вече държаха.Искам да питам понеже малко съм се навирал под Фиата на канал къде се намира този регулатор за задните спирачки на колко оборота се навива болта на половин ли или цял моля някой който го е правил да ме запознае ако може да ми прати сайт или снимка нещо за Фиат Пунто или по-точно за спирачките.Благодаря

    #2
    Регулаторите са два отделни-за ляво и дясно задно.Намират се на задния мост.Два вида са- единия не подлежи на регулировка,другия се регулира чрез промяна положението на рамото-виж фиг.1.Охлабва се болта 12.На ухото 2 се закача товар 70N - или-/ на задната седалка /или в багажника се слага товар 130 кг./3.Подържа се 3 в това положение и се затяга 1 с момент 10 NmОт другата страна по същия начин Това е превод от чешкия сайт за Пунто,с моя добавка за вида, който не подлежи на регулиране...той е показан в e-per 2005
    Прикачени файлове
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Благодаря ти

      Благодаря ти Веско но моля те напиши пълния адрес на сайта защото търсачките нищо не откриват така

      Коментар


        #4
        http://punto.mysteria.cz/brzvzr.htm
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар

        Working...
        X