Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тракане на Bravo 1.8GT

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тракане на Bravo 1.8GT

    Бях повдигнал вапроса за тракането като дизел на ниски на Bravoto 1.8GT и ми казаха повдигачи! Е смених ги и пак същото, на ниски обороти работи като comanrelрявеа 2000 об. нагоре няма вече никакво тропане! Някои да има идея от какво може да е???????
    Fiat Stilo 1.9 JTD

    #2
    FIAT BRAVO 2.0 20v
    http://www.data.bg/images/gallery/media/theam_1.jpg

    Коментар


      #3
      Е верно ли? Аз пък си мислех да си купя направо нов двигател
      Fiat Stilo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Re: Тракане на Bravo 1.8GT

        Larii написа:
        Бях повдигнал вапроса за тракането като дизел на ниски на Bravoto 1.8GT и ми казаха повдигачи! Е смених ги и пак са6тото на ниски обороти работи като comanrelрявеа 2000 об. нагоре няма вече никакво тропане! Някои да има идея от какво може да е???????
        Няма ли поне кой да чуе що за тракане е ? Ако идва от горе, от към разпределителните валове - хлабина в лагеруването на валовете и едва при по-високо налягане на маслото шума утихва

        Коментар


          #5
          ами не, отгоре при валовете всичко е ок! А иначе го слушаха и ми говорят някви небивалици, как може буталото да биело аксиално в блока защото било износено! Абе глупости! Щяло да се разбере ако отворили целия двигател!
          Fiat Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            [quote="Larii"]! Щяло да се разбере ако отворили целия двигател![/quote :
            FIAT BRAVO 2.0 20v
            http://www.data.bg/images/gallery/media/theam_1.jpg

            Коментар


              #7
              Кое си правил 3 пъти основен или да отваряш двигатела! За основния ме посъветваха децата пред блока! можело да изчезне проблема след това!
              Fiat Stilo 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Larii написа:
                Кое си правил 3 пъти основен или да отваряш двигатела! За основния ме посъветваха децата пред блока! можело да изчезне проблема след това!
                FIAT BRAVO 2.0 20v
                http://www.data.bg/images/gallery/media/theam_1.jpg

                Коментар


                  #9
                  Обясни ми как трака бутало?
                  Fiat Stilo 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Larii написа:
                    Обясни ми как трака бутало?
                    Ok.за мен темата прикючи, и аз изчезвам
                    FIAT BRAVO 2.0 20v
                    http://www.data.bg/images/gallery/media/theam_1.jpg

                    Коментар


                      #11
                      Би ли пояснил кога се появява тракането - на студен двигател или като загрее до оптимална температура на маслото (около 100 градуса)?

                      Коментар


                        #12
                        Сутрин трака леко повече (все пак е студена ) като загрее на нормална темперетура естествено леко утихва и започва да работи като CDI (само до 2000 об.) след това няма никакво тракане до към 6000 об. в повече не съм я вкарвал!
                        Fiat Stilo 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Хъм, а сигурно ли е, че повдигачите са оправени като хората, че ако те са наред, май ХИТКО ще се окаже прав за разбити лагери на разпр. вал (ако се чува отгоре). Ако е отдолу тракането е по-лошо

                          Коментар


                            #14
                            Извинете ме за рязкото мнение, но преди да си купя фиатката карах 323 бмв. Имах подобен проблем.В никакъв случай не са основни или биелни лагери , защото те се чуват само когато буталото влезе в "резонанс" или просто казано в средни обороти, когато е наи малко натоварено около 3000хил.Това беш проблема при мен.А когато е студена и чука (тропа) и като загрее изчезва и БУТ.БОЛТ.Ако не е нито едно от двете иди при специалист просто за диагностика да разбереш от къде е проблема. За мен лично по твоите думи е със сигурност от главата.Сигурен ли си за повдигачите ?Незнам разпредилителният вал да има лагери.
                            Фиат Брава 1.6 16в

                            Коментар


                              #15
                              Аз имам леко повишен шум след като загрее (обратно на симптомите на пулове и повдигачи) и се чудя от какво е. Вторник влизам в бокса за диагностициране и ремонт Като е студена не щрака, като загрее маслото до 100 градуса и почва леко да пощраква като звук на клапани. Странна работа!

                              Коментар

                              Working...
                              X