Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поставяне на термометър за външна температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поставяне на термометър за външна температура

    Наскоро се сдобих с термометър, който мери външна и вътрешна температура, но не ми идват никакви идеи от къде да прекарам кабела за датчика! Той е дълъг около 1.5. Самият датчик както и термометъра имат триъгълна форма! Ако някой е поставял, а видях че има тема за това кой какъв си е купил, се надявам да ми помогне!Ето и снимка:
    Прикачени файлове
    Space Star 1.9 DID

    #2
    Оригинално датчика е поставен на долната срана на шофиорското огледало , на други марки коли е на гредата между предната и задната врата .Но ти можеш да го сложиш кадето ти е удобно .
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      dani389 написа:
      Оригинално датчика е поставен на долната срана на шофиорското огледало , на други марки коли е на гредата между предната и задната врата .Но ти можеш да го сложиш кадето ти е удобно .
      Това за огледалото го знам, но нямам идея от къде да прекарам кабела! На гредата мисля, че ще е невъзможно!
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        ако имаш ел огледала слеваи техните кабели тоест през гумената шлауфка за кабелите в вратата и от там през огледалото и изтупкваш датчика под едното огледало по избор
        Fiat Croma 2.5TD 86

        Alfa Romeo 2.5TD 94

        Коментар


          #5
          do4ko написа:
          ако имаш ел огледала слеваи техните кабели тоест през гумената шлауфка за кабелите в вратата и от там през огледалото и изтупкваш датчика под едното огледало по избор
          Имам същия - датчика е твърде обемен за под огледалото външно - все някой ще реши да го изчопли или пък като миеш колата ще се прецака. Аз го извадих през дупката за кабела за мигача на калника - има дупка запушена с маншон през който минават кабелите. Сложих датчика под ръба на калника горе, където са пантите за предния капак, и въпреки че няма пряко въздушен контакт с двигателния отсег - все пак излиза топло от двигатела и не показва вярно. Получава се следното когато си в движение възд. струя разсейва топлия въздух от двигателя и мери вярно, но спреш ли топлия въздух излизащ из под капака вдига нереално температурата. Например при 0 градуса реална - толкова ми показваше в движение, но като спрях стана 7 , което е резултат от това което обясних по-горе.
          Punto SX 1.1 55

          Коментар


            #6
            Punto SX написа:
            do4ko написа:
            ако имаш ел огледала слеваи техните кабели тоест през гумената шлауфка за кабелите в вратата и от там през огледалото и изтупкваш датчика под едното огледало по избор
            Имам същия - датчика е твърде обемен за под огледалото външно - все някой ще реши да го изчопли или пък като миеш колата ще се прецака. Аз го извадих през дупката за кабела за мигача на калника - има дупка запушена с маншон през който минават кабелите. Сложих датчика под ръба на калника горе, където са пантите за предния капак, и въпреки че няма пряко въздушен контакт с двигателния отсег - все пак излиза топло от двигатела и не показва вярно. Получава се следното когато си в движение възд. струя разсейва топлия въздух от двигателя и мери вярно, но спреш ли топлия въздух излизащ из под капака вдига нереално температурата. Например при 0 градуса реална - толкова ми показваше в движение, но като спрях стана 7 , което е резултат от това което обясних по-горе.
            Така е колега, прав си! Дори капакът където е поленовият филтър се стопля от двигателя! Същото се отнася и за калниците, там където е казанчето за чистачките! А иначе, къде си лепнал самия термометър, до ръчната спирачка или...?ПП: Колегата Korun има същия термометър, но не виждам активност от негова страна! Може би не получава личните ми съобщения!?!
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Твърдо за огледалото и то дясното защото лявото по лесно се чупи.Неслучайно производителя ги е монтирал в дясното огледало.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Roko написа:
                Така е колега, прав си! Дори капакът където е поленовият филтър се стопля от двигателя! Същото се отнася и за калниците, там където е казанчето за чистачките! А иначе, къде си лепнал самия термометър, до ръчната спирачка или...?ПП: Колегата Korun има същия термометър, но не виждам активност от негова страна! Може би не получава личните ми съобщения!?!
                Ей колега да не сме братя че така еднакво мислим бе . Там наистина там го сложих до ръчната от задната страна на пластмасата около скоростнрия лост. Ама да ти кажа честно малко трудно се вижда там. Някой път докато се загледаш и може да стане беля. Да го сложиш на таблото пък стои грозно. Сега съм купил един от тия малките белите дето ги е снимал другия колега то Шумен мисля беше и той. И ще го мисля къде да вградя - само че на него му е много къс кабела - около 1 м.А на колегата Korun му прочети подписа отдолу и ще разбереш защо не ти отговаря - пише отсъствам временно до лятото. Ако не се лъжа пътуваше с кораби май.
                Punto SX 1.1 55

                Коментар


                  #9
                  Punto SX написа:
                  Roko написа:
                  Така е колега, прав си! Дори капакът където е поленовият филтър се стопля от двигателя! Същото се отнася и за калниците, там където е казанчето за чистачките! А иначе, къде си лепнал самия термометър, до ръчната спирачка или...?ПП: Колегата Korun има същия термометър, но не виждам активност от негова страна! Може би не получава личните ми съобщения!?!
                  Ей колега да не сме братя че така еднакво мислим бе . Там наистина там го сложих до ръчната от задната страна на пластмасата около скоростнрия лост. Ама да ти кажа честно малко трудно се вижда там. Някой път докато се загледаш и може да стане беля. Да го сложиш на таблото пък стои грозно. Сега съм купил един от тия малките белите дето ги е снимал другия колега то Шумен мисля беше и той. И ще го мисля къде да вградя - само че на него му е много къс кабела - около 1 м.
                  Хаха знае ли човек! Не знам при Пунто-то как е, но при Браво/Брава това е единственото място в целия салон където няма заоблени форми, а както казах по-горе, термометъра е с триъгълна форма!ПП: Сега се ровя във форума да видя как се сваля д. огледало! Но ми се струва мисия невъзможна да го монтирам там! А и както каза колегата може да се прецака от водата, все пак е китайски боклук, не е италиански я!
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    ако искаш утре ще ти пратя снимки от колата термометъра е монтиран и работи правилно сравних го с на бащата фабричния на алфа 155 показва правилно давам 100 процента гаранция
                    Fiat Croma 2.5TD 86

                    Alfa Romeo 2.5TD 94

                    Коментар


                      #11
                      do4ko написа:
                      ако искаш утре ще ти пратя снимки от колата термометъра е монтиран и работи правилно сравних го с на бащата фабричния на алфа 155 показва правилно давам 100 процента гаранция
                      ОК, ще чакам снимки!ПП: Вярно, че колегата Korun отсъства! Ама то кой да прочете!
                      Space Star 1.9 DID

                      Коментар


                        #12
                        ама снимките ще са от мобилния защото нямам друго под ръка в момента
                        Fiat Croma 2.5TD 86

                        Alfa Romeo 2.5TD 94

                        Коментар


                          #13
                          Давай снимките, не се обяснявай

                          Коментар


                            #14
                            Не мога да си намеря софтуера за телефона иначе снимки съм направил като го намеря ще ги пусна
                            Fiat Croma 2.5TD 86

                            Alfa Romeo 2.5TD 94

                            Коментар


                              #15
                              do4ko написа:
                              Не мога да си намеря софтуера за телефона иначе снимки съм направил като го намеря ще ги пусна
                              Ок, аз нямам бърза работа, то и времето пак се скапа!
                              Space Star 1.9 DID

                              Коментар

                              Working...
                              X