Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

леко проскърцшане на ремъка - опасно ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    леко проскърцшане на ремъка - опасно ли е?

    Здравейте! Имам следния проблем - при палене на колата понякога (не винаги но в над 50% от случаите) се чува няколко секундно проскърцване на ремъка (може би 1-2 сек не повече) Това си е така от доста време, но един колега наскоро ми обърна внимание. Ремъка има още около 15000 км до смяна, но ролките не съм ги сменял като взех колата (самата кола е на 175000км по километраж). Кажете това опасно ли е според вас и трябва ли да взема мерки? Колата е Пунто 1.1 95г.

    #2
    Re: леко проскърцшане на ремъка - опасно ли е?

    kamen написа:
    Здравейте! Имам следния проблем - при палене на колата понякога (не винаги но в над 50% от случаите) се чува няколко секундно проскърцване на ремъка (може би 1-2 сек не повече) Това си е така от доста време, но един колега наскоро ми обърна внимание. Ремъка има още около 15000 км до смяна, но ролките не съм ги сменял като взех колата (самата кола е на 175000км по километраж). Кажете това опасно ли е според вас и трябва ли да взема мерки? Колата е Пунто 1.1 95г.
    Шумове около ангренажния ремък, винаги са най-опасното нещо. Ако искаш, можеш да провериш, дали мотора ти има "защита" от блокаж при евентуално скъсване на ремък или счупване на ролка. В най-скоро време смени ремъка със ролките - не чакай още 15 000км.
    1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

    Коментар


      #3
      ако все още не си сменил ангренажния ремък след придобивката на пунтото - бягай да го сменяш!!! остави тез песни любовни, че си имал още 15000 до смяната.... смени и ролката!ще ти струва под 100 лв. всичко със смяната / поне на мен ми легна 123 лв. - с трите филтъра, въздух, масло и бензин, ролка, ремък и майсторлък /.това дето свири не мисля че е ангренажния ремък, а че е ремъка на динамото. охлабил се е! и при мен сутрин пресвирваше за кратко. натегнах го и спря!
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Това вече звучи доста обнадеждаващо. Ремъка съм го сменял като взех пунтото и затова знам колко има още до смяната. Само ролката не съм сменял. Иначе можеш ли да ми кажеш къде е точно тоя ремък за динамото и как да го стегна. Дали ще се оправя сам или трябва майстор?

        Коментар


          #5
          donnna написа:
          това дето свири не мисля че е ангренажния ремък, а че е ремъка на динамото. охлабил се е! и при мен сутрин пресвирваше за кратко. натегнах го и спря!
          :D Може и да не е отхлабен,при мен беше точно обратно-много натегнат и ми просвирваше!отпуснах го и се оправи!
          FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
          FIAT MAREA1.6 16V

          Коментар


            #6
            Моя проскърцва така в началото във влажно време. Казаха ми - мокрото просвирва в началото така. Просвирва просто за секунда. Иначе в сухо време драми няма. Да не е такъв случая?
            Пунто SX 55 '95 Метан

            Коментар


              #7
              къде е точно тоя ремък за динамото и как да го стегна. Дали ще се оправя сам или трябва майстор?
              ами ремъка на динамото е до динамото взима от възврътно-постъпателното движение на буталата, трансформирано във въртеливо и врътка динамото значи като отвориш капака на пунтото и застанеш пред двигателя - в ляво след капака на ангренажния ремък. моя е 4-5 пистов.... ама аз съм с климатик.. а климатика ми е вързан за същия този ремък с динамото... при теб не трябва да е по-различно...колкото до това дали можеш да се оправиш сам - не знам, ама не е висша математика... но може би ще ти трябва още някой за натягането... и канал.....
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                Това с канала прозвуча обезкуражаващо. Хубавото е че не е опасно, т.е. може да почака. Иначе дали го прави само във влажно време нямам особени наблюдения, но ще се загледам и за това като изсъхне времето.

                Коментар


                  #9
                  канал, щото се натяга отдолу.... иначе е гадно и трудно
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    И на моето купе прави така. Някой за знае къде е динамото на купетата?
                    Coupe 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      Може ли една корекция, доколкото знам нашите коли /и аз съм с Пунто 1,1 /94 г./ са с генератор а не с динамо, има разлика в двете устройства.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        А задължително ли е ролката да се сменя заедно с ремъка (на всяко сменяне на ремък ) или може да се кара повече с нея ?
                        Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                        части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                        части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                        тел. 0883437022

                        Коментар


                          #13
                          Когато сменях ремъка майстора ми каза че ролката ми е добра и ще се размина само с ремък, значи може и така.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            А кое струва повече-една ролка или един ремонт на двигателя
                            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                            Коментар


                              #15
                              Rezko написа:
                              А задължително ли е ролката да се сменя заедно с ремъка (на всяко сменяне на ремък ) или може да се кара повече с нея ?
                              Препоръчително е, не е задължително Като нищо, качествена ролка може да изкара много, а не съм чувал ей така, без признаци(виене,тракане...) ролка да се счупи. Почва да се чува, кога си заминава; риска от прецакване на двг от ролката във 99% от случаите е вследствие на неправилен монтаж, менте или на немърливост(нереагиране от собственика на неестествените звуци от ремък/ролка - жени, главно).
                              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X