Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зазимяване на автомобил .Вреди ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зазимяване на автомобил .Вреди ???

    Понеже съм невеж на тая тема моля някой да помага ,пък и на други може да им е полезна темата .Понеже колата има възможност да се кара 2-3 пъти в месеца това ще и се отрази ли зле .В смисал казвали са ми че може да залепне съединител ...за др. не знам За сега седи на открито ,това също може би влияе Въпроса ми е след две години колата ще е годна ли още за каране - палиш-тръгваш Сигурно ще ме посъветвате да я продам но в момента всичко което трябва по колата е сменено и реално на мен ми излиза към 5 бона ,а нокой няма да даде повече от 3800 За сега мисля да си я остая за мен ,само че първо трябва да взема книжка Също може да ме посъветвате колко най-рано мога да почна курсове за курмуване ,листовки ... Темата може би е за общи приказки ,модераторите ще решат
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

    #3
    не може да се каже със сигурност но е възможно... виждал съм кола, която от 5 години не е карана, но се качих, запалих и тръгнах... като е на открито малко по зле, но ... за курсовете, можеш да ги почнеш на 17 години и 9 месеца, но за да се явиш на изпит трябва да имаш 18 години и 1 ден.

    Коментар


      #4
      Консервацията на автомобил е сериозна дейност, която обаче гарантира запазването му за години в добра форма и техническа изправност. Ако просто оставиш колата 1..2 години на паркинга, дори и да се пали от време на време, ще береш ядове и сериозни финансови загуби. Всъщност (според мене) след 2 години на паркинга, парите които ще платиш за да вкараш колата във форма ще са горе долу като поддръжката, ако си я карал тези 2 години.Не напразно казват, че колата трябва да се кара. Спре ли и се разваля.Навремето, заедно със руските автомобили (Москвич) даваха и ръководство за експлоатация, в което имаше пълната процедура за консервация и разконсервация на колата. Процедурите бяха поне 2..3 страници...Не мога да ги цитирам точно, но си спомням, че се развиват свещите, сипва се масло в цилиндрите, аспуха се запушва, както и въздуховодите, сваля се акумулатора, колата се вдига на трупчета за да се разтовари окачването, мажат се разни неща с разни вещества, а други неща се увиват и/или демонтират... Ако някой има такова ръководство и може да го сканира, е доста забавно четиво.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #5
        Кола се плаши, не от каране, а от стоене! И от пишман майстори Най-добре и намери закрито място и направи, каквото ти е казал колегата + сипване на спец масло за зазимяване - и аз имам подобни спомени от прочетено във сервизни книжки за Лада и Вартбург. Най, най-добре е да си хванеш някой шофьор и да се возите от време на време - от женски пол, за предпочитане Не мисля, че ще ти е трудно да навиеш някоя мацка, да излизате със пунтака един път седмично извън София
        1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

        Коментар


          #6
          колеги направо ме отчаяхте
          nadq написа:
          Най, най-добре е да си хванеш някой шофьор и да се возите от време на време - от женски пол, за предпочитане Не мисля, че ще ти е трудно да навиеш някоя мацка, да излизате със пунтака един път седмично извън София
          Май ще приема това мнение :D ...и всички доволни :D :D За мацките с книжка от ВТ да пишат едно ЛС :DП.С колата ще гледам в най-скоро време да се махне от открит паркинг и да е някъде на закрито
          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

          Коментар


            #7
            RoMeO_156_GTA написа:
            Май ще приема това мнение :D ...и всички доволни :D :D За мацките с книжка от ВТ да пишат едно ЛС :D
            Колега ами да си поприказваме а На моята кола и без тва и свършва бензина

            Коментар


              #8
              Намери начин да я караш поне веднъж в месеца! Ако мислиш да я замразиш... това ще е краят за колата-повярвай, имам нагледен пример със старата си кола.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #9
                и аз мисля че е по-добре да не се замразява до такава степен Точно това ми беше въпроса ако се кара на месец 1-2 пъти малко ли е
                Mindzu написа:
                RoMeO_156_GTA написа:
                Май ще приема това мнение :D ...и всички доволни :D :D За мацките с книжка от ВТ да пишат едно ЛС :D
                Колега ами да си поприказваме а На моята кола и без тва и свършва бензина
                Колежке моята има бензин :D ,в момента е много икономична ,гори ми 100 гр. за миналия месец ако не я бях припалвал даже 0 щеше да е Появи се на някоя среща организирана от Алфа форума в Вт ,даже довечера ще има ,и ще се разберем някак
                Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                Коментар


                  #10
                  абе вие като видяхте един мъж с кола и бензин ще се избиете за него я си минете на ЛС или направо си разменете телефоните...п.п. пък може и да му тропнем тука след някой друг месец...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #11
                    приемам още мнения по въпроса А за всеки случей да попитам - ако нямаш книжка и те хванат да управляваш МПС какво може да стане Питам защото колата е точно до полицията и постоянно ме гледат всички странно се едно съм крадец На колежката ако и е свършил бензина да пише едно ЛС ,че не искам да си прая италианска консерва от Пунто
                    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                    Коментар


                      #12
                      RoMeO_156_GTA написа:
                      приемам още мнения по въпроса А за всеки случей да попитам - ако нямаш книжка и те хванат да управляваш МПС какво може да стане?
                      Акт със глоба и отлагане от година за издаване на книжка. Не рискувай, изчакай малко!
                      1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                      Коментар


                        #13
                        Няма такова нещо за отлагане за книжка ако документите на колата са изрядни и не си им бягал много и съвет ако те хванат звъниш на някой от вашите който има книжка пишат му акт на него без да взимат точки акт-а е от 100-150 лв в зависимост от състоянието на точките на шофьора :D Ако бащати или майкати са по печени до няколко дни си пак на писта чист до следващото хващане след което трябва да се поспреш докато не вземеш книжка Айде успех :P

                        Коментар


                          #14
                          смятам да не правя глупости засега ,просто ще поддържам колата .На някой от тук случвало ли му се е да не кара колата си повече от месец или да я кара рядко и ако да осеща ли се някаква промяна
                          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                          Коментар


                            #15
                            на мен. 4 месеца на паркина пред офиса (точно зимата - взех я края на декември, и я подкарах април месец...). НЕ ГО ПРАВИ!дадох после 2 бона за ремонт (беше в лошо състояние де, ама от стоенето се скапа още повече). И едвам тръгна, беше запекла някъде... така и не разбрах къде, ама трябваше бая зор за да потегли. По-добре дай на някой добър приятел да ти я кара, отколкото да кисне някъде и да даде фира.
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар

                            Working...
                            X