Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ангренажен ремък-какъв?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ангренажен ремък-какъв?

    Предстои ми първа смяна на ангренажен ремък на марея 1.6-16в и не съм ориентиран каква марка да търся и каква е нормалната цена.за сега съм питал на едно място и ми дадоха цена на ремък +2-те ролки -192лв.-марката така и не разбрах.Моля,кажете Вашите предпочитания!

    #2
    Gates е много добра марка и цените й са нормални,иначе може да заложиш и на Flennor който са по евтини,но и качеството е малко по зле все пак с Фленор трябва много да се внимава ,защото се появиха много ментета затова доста хора изреваха от марката,но не тя е зле а фалшификатите ,така че всичко е много относителни,и на Гейтс се появиха фалшификати така че нещата са доста на късмет,все пак аз ти препоръчвам Гейтс.
    Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
    I am in love with my cars

    Коментар


      #3
      Ето тук може да си избереш и да ги разгледаш по цени. http://www.axm-auto.com/
      Alfa Romeo 166 2,4 JTD
      Porsche 944 S2
      http://www.valmcrae.snimka.bg/
      http://vbox7.com/user:val_mcrae
      http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

      Коментар


        #4
        val_mcrae написа:
        Ето тук може да си избереш и да ги разгледаш по цени. http://www.axm-auto.com/
        Това определено е най-добрия български онлайн магазин за части и сайт за консултации с който съм се сблъсквал,като гледам се предлагат качествени продукти на доста разумни цени.
        Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
        Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
        I am in love with my cars

        Коментар


          #5
          не те съветвам да рискуваш с фленор.по добре мисли за гейтс или дайко.и да избегнеш вероятността за ментета си вземи дайко.в порядъка на 20-25лв е но ще си по спокоен.а за ролки потърси бреда лорети.те са за първично вграждане.
          punto 1.2 16v sporting

          Коментар


            #6
            Според мен Gates е мн.добър избор, държат сносни цени, а и риска да попаднеш на менте в сравнение с BOSCH е мнооооого по-малък. И най-важното не се скъпи да дадеш някой лев отгоре за по-качествено, защото това е част с която нямаш право на грешки!Успех
            Bravo HGT 2001

            Коментар


              #7
              koleto написа:
              не те съветвам да рискуваш с фленор.по добре мисли за гейтс или дайко.и да избегнеш вероятността за ментета си вземи дайко.в порядъка на 20-25лв е но ще си по спокоен.а за ролки потърси бреда лорети.те са за първично вграждане.
              И с Dayco не можеш да избегнеш вероятност за менте,осбено за 20 -25 лева
              Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
              Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
              I am in love with my cars

              Коментар


                #8
                А мнението ви за Conti?
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  dudulia написа:
                  А мнението ви за Conti?
                  Тази марка не ми е позната,макар че принципно съм навътре с тези неща,ако намерите инфо из нета за нея ,дайте да хвърлим по едно око,но колега ако мислиш да заложиш на нея защото е евтина,едва ли ще е сполучлива.
                  Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                  Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                  I am in love with my cars

                  Коментар


                    #10
                    В сайта на хит-ко гледам че Flennor са по-скъпи от Gates. От магазина ми препоръчаха Flennor и ролки Breda. За обтяжна ролка съм се насочил към SKF, малко по-скъпи са, но мисля че има защо. За ремък още се колебая. Изобщо само 1 ремък и една ролка ли трябва да купя? В сайта гледам, че има някякви външни ролки, но те май са тези за климатика и т.н. И още един много важен въпрос - при Брава 1.4 нужни ли са някакви специални инструменти за закрепване на вала, както е при 1.6 или може всеки средностатистически майстор да го смени. Цените са: ролка SKF - 128лв, ремък Gates - 28лв. На dimov75 са му предложили доста добра цена за 2 ролки и ремък. Относно ролките - Breda или SKF?
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Conti = ContinentalДоста известна марка за гумени изделия.Точно защото в Германия едва ли ще има нейни ментета и страха от това да не попадна на такива ме кара да се замисля дали не е подходящ избор. :D
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #12
                        v_a_c_h_o_o написа:
                        а и риска да попаднеш на менте в сравнение с BOSCH е мнооооого по-малък.
                        :D Колега аз съм с BOSCH,имаш ли някъква представа по какво се различават ментетата от оригинала? Освен по твърдите(металните)части,аз гледам дали имат щампа(горещ печат или както там се нарича)ама за ремък...и ще съм ти благодарен много ако разбера!!
                        FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                        FIAT MAREA1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          as_novo написа:
                          v_a_c_h_o_o написа:
                          а и риска да попаднеш на менте в сравнение с BOSCH е мнооооого по-малък.
                          :D Колега аз съм с BOSCH,имаш ли някъква представа по какво се различават ментетата от оригинала? Освен по твърдите(металните)части,аз гледам дали имат щампа(горещ печат или както там се нарича)ама за ремък...и ще съм ти благодарен много ако разбера!!
                          Честно да ти кажа не зная по какво друго да ги познаеш освен по цената(но и това не е мн.сигурно). Един приятел скъса точно такъв ремък и го беше сложил преди два дни, абе има няма 200 км! А щампите ги правят и ментетата и просто трябва да се купува от реномирани магазини или официални вносители.
                          Bravo HGT 2001

                          Коментар


                            #14
                            dudulia написа:
                            Conti = ContinentalДоста известна марка за гумени изделия.Точно защото в Германия едва ли ще има нейни ментета и страха от това да не попадна на такива ме кара да се замисля дали не е подходящ избор. :D
                            Е континентал разбира се че я зная,но не знаех че конти е нейно съкращение.
                            Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                            Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                            I am in love with my cars

                            Коментар


                              #15
                              за Соntitech нямам пряки наблюдения.взех колата с такъв ремък от Италия и карах малко с него защото беше нов.за България тези ремъци идват от тук www.contitech.com.tr/index.asp смених го с Dayco както на всяка кола която съм имал досега.цената 20-25лв е моя грешка защото с почти всички магазини и официални вносители работя с 35-40% отстъпка.за нито една част от колата ми не пестя пари и затова съм сигурен в нея.правото на избор си е твое а аз ти давам само добър съвет.
                              punto 1.2 16v sporting

                              Коментар

                              Working...
                              X