Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Браво 1.6 - няколко въпроса

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За Браво 1.6 - няколко въпроса

    Здравейте.Наскоро се сдобих с Браво 1.6, 97г.Форума много ми помогна при избора ,за което безкрайно благодаря на всички!!! Има няколко неща по колата които ме притесняват и искам да помоля за вашата помощ:1. Прозорците се отварят и затварят доста трудно (на какво се дължи това и как може да се оправи???)2. С оригинално радио съм ,но радиото не работи.Не хваща никакви станции на FM.Касетката работи.Тъй като дизайна ми харесва дали може да се оправи радиото и да измисля някакъв начин за CD/mp3?Във форума четох ,че имало някаква приставка за дискове ,но не разбрах къде мога да намеря и колко горе-долу ще струва?Или ме посъветвайте за някакъв друг вариант.3. Вратите се отварят трудно от външната страна. Трябва доста по-силно да се дръпне дръжката .От вътре не чак толкова.Това нормално ли е?Освен това вратите не се затварят леко.Как може да се оправи?4. Колко ще струва да си сменя волана и скоростния лост? Искам да си сложа от по-новия волан за модела.5. Предложете ми добър сервиз където да си сменя ангр. ремък, филтри,ролки, масло и др.Предварително ви благодаря за отговорите !!!П.П. Имате ли представа ,от къде мога да си намеря сервизната книжка от колата на английски.Че мойта е на италиански и нищо не разбирам. :D
    Fiat Bravo 1.6 16V

    #2
    Първо честито и много безавариини километрисега за стъклата - най вероятно ще трябва да свалиш корите на вратите и смажеш всички движещи се части в повечето случай нещата се оправят.За това че трудно ти се отваряд вратите подозирам че са ти сменени дръжките на вратите.Вътре във вратите има едни лосчета с който се извършва реглажа на дръжката. лесно е за ремонт.За касетофона директно ти казвам хвърли го този боклук не си струва да се занимаваш с нето.ново сд се слага и без тъй наречената приставка тя е само за декорация.стува 30-40лв.за другите неща незнам какво да ти кажа.
    HONDA I-VTEC

    Коментар


      #3
      Благодаря за съветите Todor_Gagovski! Значи казваш да махна оригиналното радио и да сложа друго?Дали това че не хваща станции е от самото радио и като го сменя няма да имам проблеми с това?Благодаря !
      Fiat Bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        Оригиналното радио ще го продаваш ли
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Ако искаш да слушаш качествен звук оригиналното касетофонче трябва да замине в боклука или се опитай да го ремонтираш и продадеш все още има търсене на такива в секция купува във форума.иначе възможно и да е скъсан кабел на антената но е малко вероятно
          HONDA I-VTEC

          Коментар


            #6
            Сигурно така ще направя.Не знам дали ще го оправям ,но като го сменя ще го продам, ако има търсене. Щеше ми се да запазя дизайна на таблото Мерси за помоща!
            Fiat Bravo 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Честито и от мен! От тук може да си свалиш ръководство за Браво/Брава на английски (не е като сервизната книжка за която говориш, но върши чудесна работа): http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Изобщо разгледай цялата секция Downloads, има и други интересни неща: http://www.fiat-bg.org/Downloads/Виж и ePER-a: http://91.92.0.122:7080/navi?GUI_LAN...&MAKE=F&SBMK=FПриятно четене, да но да съм ти бил полезен.
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                Много благодаря за линковете !!!! :P :D
                Fiat Bravo 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  Ето още два линка (за Брава са, но е същото): http://www.carexpert.ru/publ.php3?fr...ublid=fiatba01 и http://autopilot.kommersant.ru/issue...03/08/064.htmlЗабравих да спомена, че са на руски!
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Предложете ми добър сервиз където да си сменя ангр. ремък, филтри,ролки, масло и др.Благодаря предварително!
                    Fiat Bravo 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Вратите се отварят трудно точно защото не са сменяни или смазвани скоро дръжките. Моите ги смених и четирите, защото както всички знаем от слънцето бяха цъфнали и вързали. Преди да ги сменя някой който за пръв път ми се качва в колата мислеше, че вратата е заключена. Просто трябваше доста дърпане да се отвори. С новите дръжки вратите се отварят перфектно имайки предвид, че съм сменил само дръжките с механизма горе по тях, на долу по вратата нищо не съм пипал, макар че ти го дават в комплекта като ги купиш.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за отговорите! Имам още един въпрос: Някой знае ли колко вата са оригиналните високоговорители на фиат браво???Надявам се да не ви досаждам с мойте въпроси, но никаде не намерих тази информация! :D Благодаря още веднъж!
                        Fiat Bravo 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          musicmaniac написа:
                          Благодаря за отговорите! Имам още един въпрос: Някой знае ли колко вата са оригиналните високоговорители на фиат браво???Надявам се да не ви досаждам с мойте въпроси, но никаде не намерих тази информация! :D Благодаря още веднъж!
                          Не ни досаждаш, не се притеснявай, нали затова е форума!Значи по немската книжка, която имам, за модела AD 182 L - 2 елипси по 15 W, с размери 130х180 мм! За модела AD 182 H: 2 елипси по 30 W, размер 130х180 мм; 2 по 40 W (на немски това не го разбирам какво е!); 2 по 30 W нa 130 мм! Аз съм с вторият тип! Общо ми се събират 6 говорителя!
                          Space Star 1.9 DID

                          Коментар


                            #14
                            Така,ако мога и аз да бъда малко полезен за колегата.Значи и аз бях като теб преди 2 месеца като купих моята брава и се чудех каде да си сменя консумативите,може да погледнеш темата която бях пуснал преди време http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=11918 та в краина сметка ги смених в D&N" в Младост-2 ул. Каприел Каприелов 8 като цени са малко над средното но пук останах доволен засега нямам проблеми ,но ако можех сега да ги сменям може би бих направил като колегата Vesko при гената със части от hit-ko.От него си поручах термостат и го смених при гената,останах много доволен,вупреки че сервиза като външен вид е много по зле от D&N но пък работят добре.В никакъж случаи не ходи във ВИП сервиза-а Относно въпроса с прозорците ,и на мен левия джам едвам върви както при повечето модели на брава/о не мисе занимава да ги разглабям защото ефекта може би ще буде същия. А дръжките на вратите ми бяха сменени преди и беше много трудно да се отворят отнавън от жена например :D ,капнах и по една капка масло както са друпнати навън без да ги раглабям и проблема се реши :D , както и на заклучващия механизъм на вратата и на купето Надявам се да съм ти бил полезен
                            Brava 1.6 16V 96

                            Коментар

                            Working...
                            X