Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво, какво по-точно да купя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво, какво по-точно да купя?

    Тук съм нов и общо взето не смятам, че разбирам кой знае колко много от коли. Предстои ми да си купя първата такава и сред десетките възможности се спрях на Фиат Браво. Разполагам с около 4000-4500лв. И понеже виждам, че в сайта определено има хора, които са достатъчно навътре с марката и специално този модел реших да се допитам за мнение. Чух, че е по-добре колата да е произведена след 97-ма, но попадам и на доста интересни оферти за коли от 96-та с 1.6 16Ж двигател за по 4000-4200 лв. Освен задължителната смяна на ремък и ролка и изгорена пластмаса на фаровете, за какви други типични за модела дефекти трябва да внимавам или няма други? :D . Ще съм ви благодарен за всеки полезен съвет по въпроса.

    #2
    1.6 си е доста добре хем върви хем няма да харчи за 96 не са ли много ? не паднаха ли тия цени а за консумативите да кажат господата с браво-та
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      nasty написа:
      1.6 си е доста добре хем върви хем няма да харчи за 96 не са ли много ? не паднаха ли тия цени а за консумативите да кажат господата с браво-та
      Ами да, всъщност за 96-та се намират и за под 4 хил., но предполагам е по-добре да дам още 500 отгоре и да си взема нещо от 97-ма.

      Коментар


        #4
        Дали е 96 или 97 няма толкова значение. Гледай какво е състоянието на колата, как е поддържана и дали е удряна. Общо взето имат добра антикорозионна защита. Можеш да отидеш във Вантотрейд и срещу 30 лв. ще ти направят пълна диагностика. Компютъра си казва всичко. Мойта е 96, карам я вече 1.5 год. и не съм имал никакви проблеми. Тегля си караваната и общо взето съм много доволен.Успех
        Bravo 1.8 16V

        Коментар


          #5
          1.6 наистина е добър избор, 1.8 също е супер мотор ако не те плаши по него смяната на ремъците щото там има един повече за балансиращите валово! Но тва се праяви веднъж на 50-60хил. така че разлика от 100 лева не е от значение. 1.6 е учудващо пъргав мотор също така учудващо икономичен на дълъг път, с скорост 100-120 пада под 6. и е само с 50стотни по бавен от 1.8 поне така пише в каталога! Към 1.8 нямам толкова наблюдения но никои не се оплаква от нега тука! Ланча също го ползват и е един от наи-добрите варианти. И недеи пренебрегва годината наистина има коли 96 които са в много добро състояние, но ако можеш да си намериш след 97 никък няма да е лошо,в тезе екземпляри маи са изчистени доста от проблемите които са показали първите!(все пак не се набутваи на първта кошнца която е 99 год, гледаи внимателно, трябва на теб да ти хареса не продавача да те убеди че е хубава )
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            и аз съм за 1.6 аз съм с такъв мотор само дето моето е брава (разлика в броя на вратите) найстина си бяга аз съм си прдоволен от моята и бих ти казал,че няма да сбъркаш Успех с покупката и да кажеш какво си взел

            Коментар

            Working...
            X