Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дигитално табло на темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дигитално табло на темпра

    Този път искам да попитам, за една друга темпра, с дигитално табло. За щастие при мен проблемите се посвършиха и остана само бенз. помпа.Та на проблема:Темпрата е с дигитално табло и проблема е че таблото не работи.........преди време като го пипнеш тук там, бушоните ама не конкретно някой и светва. после си работи известно време и пак изчезва.(предполагам си работи де, но не свети.)Някакви идеи?Колата не е моя но ако мога да помогна на колежката ще е добре, все пак трябва да си помагаме. по принцип имам и схема
    Прикачени файлове
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    #2
    все пак проверих всички бушони и изгорели нямаше. Проблема ми се струва като на загуба на маса......ама как да разбера дали е маса или прекъснат проводник и къде точно е проблемчето?????/ примерно да се пусне нов кабел от бушона до таблото ли, и нова маса ли?, освен това то нали всичко си е на буксиВсъщност истината е че не рабирам много от тоци, но не съм гола вода де, ако имам точни напътствия бих се пробвал
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #3
      ако не се лъжа масата е отпред под акумулатора- тази маса точно е за таблото. може да се почисти, а иначе ако е загубата на + трябва или да се откурие къде е проблема, което е сложно или да се пусне + отнякъде през бушон задължително. + влиза в таблото по на един куплунг в най-ляво, после прави мост и си отива за където трябва. като го разглобиш лесно ще отличиш кабела, пада се някъде между скоростомера и кутийката вляво от него. да не те излъжа обаче, нека някой да потвърди за плюса
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        pakumba написа:
        ако не се лъжа масата е отпред под акумулатора- тази маса точно е за таблото. може да се почисти, а иначе ако е загубата на + трябва или да се откурие къде е проблема, което е сложно или да се пусне + отнякъде през бушон задължително. + влиза в таблото по на един куплунг в най-ляво, после прави мост и си отива за където трябва. като го разглобиш лесно ще отличиш кабела, пада се някъде между скоростомера и кутийката вляво от него. да не те излъжа обаче, нека някой да потвърди за плюса
        Тези дни ще взимам едно дигитално табло за темпра, ще се опитам да монтирам вътре в него дисплея на паркотроника и ще снимам кое къде е.Ако колегата до тогава не е намерил решение, след няколко дни може да съм от полза Това табло до сега не съм го свалял. Веднъж смеях крушка и ми се видя бъкано с куплонзи и жици по него.Просто го дръпнах леко напред и бръкнах за смяната.
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Определено ще изчакам. Освен това бих помолил за малко снимки. И аз съм се замислил за парктроник, и ако стане номера да се вгради в таблото ще е супер. Бих си поиграл и аз с нашето табло, понеже Темпрата е доста вирната и е малко виртуално паркирането назад . А относно ремонта на колежката, наистина снимките на куплунзи и на вероятни проблемни кабели би било от голяма полза за мен, понеже не съм жичкаджия, по скоро любител.
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #6
            phoenix написа:
            Определено ще изчакам. Освен това бих помолил за малко снимки. И аз съм се замислил за парктроник, и ако стане номера да се вгради в таблото ще е супер. Бих си поиграл и аз с нашето табло, понеже Темпрата е доста вирната и е малко виртуално паркирането назад . А относно ремонта на колежката, наистина снимките на куплунзи и на вероятни проблемни кабели би било от голяма полза за мен, понеже не съм жичкаджия, по скоро любител.
            Ще има, вероятно ще го чопля във вторник.Предполагам направо ще упдейтна статията за монтажа.Там съм нарисувал къде мисля да монтирам дисплея ама нямам идея дали изобщо има място вътре, дано да е така.Освен това възнамерявам да добавя 2 светоИдиода в Electronic Check панела.Ще се чуе...
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Esper написа:
              phoenix написа:
              Определено ще изчакам. Освен това бих помолил за малко снимки. И аз съм се замислил за парктроник, и ако стане номера да се вгради в таблото ще е супер. Бих си поиграл и аз с нашето табло, понеже Темпрата е доста вирната и е малко виртуално паркирането назад . А относно ремонта на колежката, наистина снимките на куплунзи и на вероятни проблемни кабели би било от голяма полза за мен, понеже не съм жичкаджия, по скоро любител.
              Ще има, вероятно ще го чопля във вторник.Предполагам направо ще упдейтна статията за монтажа.Там съм нарисувал къде мисля да монтирам дисплея ама нямам идея дали изобщо има място вътре, дано да е така.Освен това възнамерявам да добавя 2 светоИдиода в Electronic Check панела.Ще се чуе... дай правилния линк на "статията" да видя къде мислиш да го монтираш, може да ти кажа дали има място, моето го свалям за норматив вече
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                дай правилния линк на "статията" да видя къде мислиш да го монтираш, може да ти кажа дали има място, моето го свалям за норматив вече
                Мдаа, грешката е моя.Ето ТУК мисля да го плесна.В тази част на таблото стои и борд-компота на моделите които го имат.Аз лично не съм виждал такъв, само на снимка но предполагам че има място там.Моя вариант е долния от тази схема.А иначе статията е това.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Esper написа:
                  pakumba написа:
                  дай правилния линк на "статията" да видя къде мислиш да го монтираш, може да ти кажа дали има място, моето го свалям за норматив вече
                  Мдаа, грешката е моя.Ето ТУК мисля да го плесна.В тази част на таблото стои и борд-компота на моделите които го имат.Аз лично не съм виждал такъв, само на снимка но предполагам че има място там.Моя вариант е долния от тази схема.А иначе статията е това.
                  доста ми е трудно па снимката да преценя. ти очевидно искаш да режеш пласмасата за да го събереш, тази която разделя горния ред от долния ред. това не е никакъв проблем, но таблото всъщност е доста по-така, не знам точно как да го обясня- значи цялата ей тази пластмаса, която пази сянка е отделна от таблото, то е закачено за нея с винтове, но се махат и остава самото табло, което е като една правоъгълна кутия. тя е дебела около 7-8 см, като също се разглобява. по-натам обаче отавна не съм стигал и съм позабравил.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Под лицевия панел на таблото е една цяла платка,на която са и всички лампи, и е доста наситена.Esper,не знам дали ще намериш место да направиш отвора за дисплея,без да прекъснеш куп писти.Пък тя май беше и двустранна.Ще следя с интерес темата,току-виж и мен са ме накарали да слагам такова нещо .Успех и чакаме снимките.
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      #11
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #12
                        Намерих един зверски полезен линк за дигиталните табла на Темпри.Схеми, конектори, бордови компоти за тези които имат от ТУКМашалла на автора Наистина се оказа че има разлики в конектора от тези на типовците, дори и тези с дигитални табла.А за самото табло и какво има вътре - вчера домъкнах едни такова за да го режа и да вмъквам дисплея на парктроника - място колкото щеш.Дори мисля да захраня подсвета на дисплея от ШИМ-а дето управлява лампите за подсвет на таблото - така няма да вади очи нощем,както за съжаление се случва сега.
                        Прикачени файлове
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #13
                          ей да те замоля да постнеш малко снимки и докато монтираш парктроника, и след това в сглобено положение, че много съм се навил да сложа на нашата парктроник. Колата е доста висока отзад и малко виртуално е паркирането, а и жена ми е нов шофьор, така че да не стават бели, най добре един парктроник, а ако се вгради на таблото ще е супер.
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #14
                            OK.Само предварително да кажа че нямам снимки на лицевата част - много закъснях и ме хвана тъмното.Утре ще цъкна таблото отпред а засега мога да кажа само че стана супер.Към LCD дисплея на парктроника (в моя случай) ходят 4 жици. 2 от тях са захранване 12V а другите 2 са управление.Управлението го вкарах в таблото през един от оргиналните куплунзи отзад.Куплунзите за 6 на брой и са означени именувани "A" до "F".Има няколко неизползвани пина, аз си избрах 26 и 27 от конектор
                            Прикачени файлове
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              сега остава да сложиш и една схема която е за темпрата и да обяснява какво точно си направил, от кой куплунг си взел тока и къде се намира, както и една на къде се реже таблото точно за да се монтира дисплея на парктроника и една в завършен вид и темата да отива като важна.Големи благодарности предварително.
                              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                              ИТАЛФЕСТ 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X