Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло да сложа на бравото ми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло да сложа на бравото ми?

    Вече съм убеден че сте компетентни по всички въпроси, та ми се ще да знам какво е най подходящото масло за 20кл. двигател? чувал съм че селенията била най доброто за италянски двг., но аз се замислям повече за нещо спортно /етерично, май беше/.. та има ли смисъл да си давам парите?
    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

    #2
    английско масло COMMA, полусинтетика. сравнително евтино 42-45 лв. супер е.
    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

    Коментар


      #3
      Re: Какво масло да сложа на бравото ми?

      toko написа:
      Вече съм убеден че сте компетентни по всички въпроси, та ми се ще да знам какво е най подходящото масло за 20кл. двигател? чувал съм че селенията била най доброто за италянски двг., но аз се замислям повече за нещо спортно /етерично, май беше/.. та има ли смисъл да си давам парите?
      Важното е да отговаря на това което е записано в книжката на автомобила.Експлоатационен клас,вискозитет и т.н.COMMA е също перфектно масло,карал съм доста километри с него на другата ми кола.Прегледай и руския сайт на Селения,ако си добре с този език.http://www.flrussia.com/
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Re: Какво масло да сложа на бравото ми?

        Nino написа:
        Прегледай и руския сайт на Селения,ако си добре с този език.http://www.flrussia.com/
        Аз наливам на Бравото SELENIA GOLD, на като чета в сайта, и SELENIA 20K също ми се струва подходящо за многоклапановите ни италианки да не кажа, че ми се вижда даже и по-подходящо...В този ред на мисли, чудя се дали следващият път да заменя GOLD с 20K? И дали 20К ще издържи 20К километра?

        Коментар


          #5
          Re: Какво масло да сложа на бравото ми?

          Humppa написа:
          Nino написа:
          Прегледай и руския сайт на Селения,ако си добре с този език.http://www.flrussia.com/
          Аз наливам на Бравото SELENIA GOLD, на като чета в сайта, и SELENIA 20K също ми се струва подходящо за многоклапановите ни италианки да не кажа, че ми се вижда даже и по-подходящо...В този ред на мисли, чудя се дали следващият път да заменя GOLD с 20K? И дали 20К ще издържи 20К километра?
          Естествено, че не и не те съветвам да си правиш експерименти.Е ако караш на ден по 250,300 км на дълъг път и с качествено гориво може би да.Но при нашите горива и градски режими на каране и 10 хил.са му много.Всеки си знае де, но аз на бих карал повече от 9-10 хил с едно масло независимо какво е.Малко off topic.В работата имаме една почти нова Шкода Октавия 1.9TDI.Та в книжката и пише относно срока за смяна на маслата:...."Бла-бла-бла...смяна на 15 хил.км.За държави,списъка на които може да намерите в оторизираните ни сервизи, смяна на 7500 км". Какво ще кажеш, а? И познай България дали не е в този списък?!Така, че щом производителят е намерил за нужно да каже едно "АКО",аз не бих се доверявал много на това какво пише на тубата.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Re: Какво масло да сложа на бравото ми?

            Humppa написа:
            Nino написа:
            Прегледай и руския сайт на Селения,ако си добре с този език.http://www.flrussia.com/
            Аз наливам на Бравото SELENIA GOLD, на като чета в сайта, и SELENIA 20K също ми се струва подходящо за многоклапановите ни италианки да не кажа, че ми се вижда даже и по-подходящо...В този ред на мисли, чудя се дали следващият път да заменя GOLD с 20K? И дали 20К ще издържи 20К километра?
            и аз съм му хвърлил око заедно с racing и performer а и нещо важно... кой са официални вносители на тези масла?
            "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

            Коментар


              #7
              Vnositelite sa vantotrade a za masloto si sloji selenia racing ili tutela imola za tazi kola e perfektnoto maslo
              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
              Ventura garage

              Коментар

              Working...
              X