Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

двувалките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    двувалките

    може ли някой да ми каже или по точно да ми изреди кои модели на фиат са двувалки
    bravo-bravisimo

    #2
    за 16v ме интересува най много?
    bravo-bravisimo

    Коментар


      #3
      1,2-един модел1,6-два модела2,0-няколко моделаза повече инфо конкретизираи малко какво те интересува в Форума има доста начетени хора и някои ще ти помогне по твоя въпрос!!!

      Коментар


        #4
        интересува ме след 95г. на кои фиати двг. са двувалки предполагам не са кой знае колко много моделите.
        bravo-bravisimo

        Коментар


          #5
          Всички модели двигатели с по 4 и повече клапана на цилиндър (16V и 20V) са с два вала, разположени отгоре на цилиндровата глава - т.н. DOHC - "double on head camshaft".Друг е въпросът, че има и 8 клапанови двигатели с два вала - при тях идеята е да се разположат клапаните под ъгъл за да може да се увеличи диаметъра им. Повишаването на мощността е почти като при 16V.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            kireto_007 написа:
            интересува ме след 95г. на кои фиати двг. са двувалки предполагам не са кой знае колко много моделите.
            без пунто след 95 год всички са двувалки ,а има и един на пунто 1,2 16V става въпрос предполагам за бензиновите мотори
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              То се види

              Ако ще си купуваш 2валка то като отвориш капака се виждат добре 2та вала или единия а много често и си го пише DOCH на двигателя
              Fiat Tipo 1.6 DOHC

              Коментар

              Working...
              X