Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Brava 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За Brava 1.6 16V

    Здравейте, колеги! Вече се похвалих с новата си придобивка във форума и сега искам да Ви питам. Казаха ми , че нямало нужда да се сменя ремъкът, защото колата е само на 28 000км., но аз искам да го сменя за всеки случай. Каква марка е най-подходяща? И другият ми въпрос е: на мястото на копчето на таблото отляво на волана, където в по-новите модели се регулира височината на фаровете, аз също имам копче, но то май е за силата на светене. Прав ли съм или се лъжа? И още нещо, когато проверих номерът на мотора в http://vin.alfaromeo-bg.com/index.php? се оказа че последната и първата цифра се разминават с регистрацията в КАТ. ТАзи в КАТ е доста по-дълга. Това трябва ли да ме притеснява? Иначе характеристиките на модела кола са точни.
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    Ремък Gates, към 40 лв. май беше, но може и да бъркам ...За копчето в ляво - то е за регулиране на височината на фаровете. Мойта също е ’96 и не е по-нова от твойта, така че ...

    Коментар


      #3
      Re: За Brava 1.6 16V

      dreamfool написа:
      Здравейте, колеги! Вече се похвалих с новата си придобивка във форума и сега искам да Ви питам. Казаха ми , че нямало нужда да се сменя ремъкът, защото колата е само на 28 000км., но аз искам да го сменя за всеки случай. Каква марка е най-подходяща? И другият ми въпрос е: на мястото на копчето на таблото отляво на волана, където в по-новите модели се регулира височината на фаровете, аз също имам копче, но то май е за силата на светене. Прав ли съм или се лъжа? И още нещо, когато проверих номерът на мотора в http://vin.alfaromeo-bg.com/index.php? се оказа че последната и първата цифра се разминават с регистрацията в КАТ. ТАзи в КАТ е доста по-дълга. Това трябва ли да ме притеснява? Иначе характеристиките на модела кола са точни.
      За моделите които са без ел. регулиране на фаровете, това копче е само за регулиране осветлението на таблото.По отношение на частите, цените и производителите можеш да ги видиш в сайта до подписа ми!Най-оптималния вариант за агр. ремък е комплекта, който е и с оригинални ролки!

      Коментар


        #4
        Re: За Brava 1.6 16V

        dreamfool написа:
        Казаха ми , че нямало нужда да се сменя ремъкът, защото колата е само на 28 000км., но аз искам да го сменя за всеки случай. Каква марка е най-подходяща? И другият ми въпрос е: на мястото на копчето на таблото отляво на волана, където в по-новите модели се регулира височината на фаровете, аз също имам копче, но то май е за силата на светене. Прав ли съм или се лъжа?
        Още един глас за ремък GATES, но при смяната му препоръчително е да смениш и ролките - 2бр.За копчето: По точно е врътка . Виждам, че и твоята е EL, като моята :D , та и аз имам една врътка вляво от волана, която е за регулиране осветеността на приборите на таблото! При ELX има две врътки - гореспоменатата + за регулиране височината на фаровете! Така, че не се учудвай - прав си! :D П.С. Коя година ти е колата, че е само на 28 000км ?!? Сигурен ли си, че това са реалните й км /риторичен въпрос /! Или са ти казали, че преди 28 000км е сменен ремъка?Уфф, hit-ko ме е изпреварил Е важното е, че мненията ни се припокриват! :D
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          Произведена е на 09.95г. И на мен ми беше много чудно, че е на толкова малко километри, но явно наистина не е карана. Под капака на ръчната спирачка открих сервизните лепенки от Италия и се оказа, че първият й преглед е бил 2004г. и после през две години. Имаше бележка , че е сервизно обслужена до март 2008г. Много е запазена. То си личи, няма да Ви лъжа. За километрите никой не знае колко са, но със сигурност 100 000 няма. Благодаря за помощта за ремъка.
          Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

          Коментар


            #6
            Задължително смени и ролките. От опит на стойност 600 лв. ти го казвам!

            Коментар


              #7
              dreamfool написа:
              Произведена е на 09.95г. И на мен ми беше много чудно, че е на толкова малко километри, но явно наистина не е карана.
              Нали много не вярваш на това показание на километража?! Сам си направи сметка: 10години=28 000км по 2 800км каране на година :P ! Но показанието на километража не е най-важното! Щом е запазена ... карай си я със здраве и много безаварийни! :D По принцип на ремъка и ролките дават 50 000 км гаранция, но ... Най-добре си смени всички консумативи ! Около 350-400-450 лв е пълното обслужване - ремъци, ролки, масла, филтри.
              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
              Среден разход на газ

              Коментар


                #8
                Защо да не вярва?Аз моята като я взех на 31 000км?И аз не вярвах,ама се обадих на бабата да я питам на колко км е колата и тя потвърди цифрата,а синът и я беше продал и аз я купих от новия собственик.Пък който не вярва,че е на толкова км си е негов проблем.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар

                Working...
                X