Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акумулатор за БРАВА 1.6 - няма такъв в България!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акумулатор за БРАВА 1.6 - няма такъв в България!

    Здравейте,чета ви редовно и досега съм се въздържал да ви занимавам с моите проблеми, вместо това просто четях какво вече е изписано във форума.Но тия дни се натъкнах на един много странен факт, за който никой дори не намеква във форума. Моята кола може да побере максимем 210мм дълъг акумулатор. Като трябва същевременно да е 50Ah. Има модел Бош Силвер 5KN който отговаря на тези критерии, но го няма никъде! Та да ви питам има ли подходящ акумулатор за моята Брава, който да се продава в България? Вече не ме интересуват нито марки, нито цени. Просто искам да се побере...

    #2
    колега не е задължително да слагаш точно 50А/ч ! вярно че толкова дават по книжка нои 44А/ч ще ти свърши работа ! 100% гаранция( един колега имаше Типо 2,0 16В и нямаше никакъв проблем с 44А/ч )

    Коментар


      #3
      Мисля, че можеш да намериш такъв акумулатор.. Става дума за 52АН/500ЕА... някакви австрийски са.Адреса е: ул."Хубча" 5, това е уличката срещу комплекс "Фантастико" на "Красно село".Тел. 9557568,GSM 0888 529039.Магазинчето е за авточасти от всякакъв калибър. Успех!Само, че темата е за "Консултации" и ще я преместя.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        http://www.topla.cz/topla/050.htmПиши съобщение на hit-ko. Аз съм със същия акумулатор на външен вид, само че 60-ка, но беше един от последните които са останали на склад.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Благодаря ви за бързите отговори!Оказа се, че някой преди мен е сложил алармата, така че заема част от мястото което се полага за акумулатора.

          Коментар


            #6
            Имах същия проблем като теб като търсих акумулатор миналата година За твое щастие решение има и то е Exide Excell:http://www.didi94.com/batteries/excell.php50 Ah-а е и го взех на цена около 60 лв., но не си спомням с точност Акумулатора е италиански ... нали знаеш, че италианска кола върви най-добре с италиански акумулатор Можеш да разгледаш и другите видове. И при тях размерите са подходящи. За Fiat Brava гледах по каталог, че акумулатора трябва да бъде от 45 до 55 Ah ...

            Коментар


              #7
              Хем сте бързи, хем полезни!Благодаря ви още веднъж!

              Коментар


                #8
                quatro написа:
                Благодаря ви за бързите отговори!Оказа се, че някой преди мен е сложил алармата, така че заема част от мястото което се полага за акумулатора.
                Фабричните аларми се постяват там, а не я е слагал който и да е! Мойта е на същото място и заема част от мястото за акумулатора, но ако обърнеш внимание ще видиш, че "гнездото" в което влиза акумулатора повече от 207 mm-тров акумулатор не може да побере! Дори и да нямаше аларма пак нямаше да има място за по-голям акумулатор ... както и да е ... Имаш достатъчно голям избор за Exide акумулатор!

                Коментар


                  #9
                  И защо да не може по-голям?Моята е с някакъв акумулатор за мерцедес,ама си е бая парче.Малко трудно влиза,ама то големите неща винаги влизат по-трудно,но с майсторлък става :D Друг е въпросът за допустимите параметри на акумулатора.При всички случай се побира по-голям от 50Ач! :D
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    dudulia написа:
                    И защо да не може по-голям?Моята е с някакъв акумулатор за мерцедес,ама си е бая парче.Малко трудно влиза,ама то големите неща винаги влизат по-трудно,но с майсторлък става :D Друг е въпросът за допустимите параметри на акумулатора.При всички случай се побира по-голям от 50Ач! :D
                    При мен не става, самото "гнездо" за акумулатора е с дължина най-много 210 mm. И при колегата е същата работа ...А и по-голям акумулатор от 50-55 Ah не ти трябва, по каталог е от 45 до 55 Ah ...

                    Коментар

                    Working...
                    X