Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензинова помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензинова помпа

    Снощи след като заредих 20-тина литра гориво от ОМВ и на път да се прибирам колата загасна в движение....ШАХ с пешката. Бензим има , ток има , но не пали Викнах един приятел и ме додърпа до сервиза(местоработата ми) оставих я там да нощува щото беше 00.40 часа.На сутринта отивам и първото нещо което погледнах беше бушона за помпата(10А) здрав !Вдигнах колата и със друг акумулатор подадох ток със 2 кабела на помпата - Ни звук ни стон .Обадих се на Стамболииски 155 и човека ми каза 148лв .Отидох и я взех. Сложих я и нещата се оправиха .Някой ще се чуди за какво пускам темата , пускам я защото МИСЛЕХ че имам проблем със температурния датчик тоя СИНИЯ , обаче се оказа че проблема не е в датчика,а точно в помпата.Не е правела достатъчно налягане и затова колата не искаше да държи постоянно стабилни обороти на празен ход и палеше трудно като е загряла.като смених помпата нещата седят по друг начин.-колата държи стабилни обороти на празен ход-Пали от 1/4 оборот като е топла-И ми се струва че върви със една идея повечеЦената на помпата е 148лв(заболя ме сърцето като ги дадох)Идентична е за колите : Алфа 33 , Алфа 75 , Алфа 156 и Алфа 165 . Фиат единствено 1.3 и 1.4 t i.e.Утре ще постна снимки на помпата...
    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

    #2
    Моята стара помпа я смених заради това, че бучеше ужасно като подкачва бензин и по време на движение и я смених хем да не ме дразни хем да не ме остави някаде!Новата помпа я купих за 146 лв но в момента кутията не е при мен за да напиша каква е марката.Обаче внимаваи с бензина защото чух от човек който е запознат с тоя проблем и продава части за италиански коли"лошия бензин скапвал помпата"аз така налях от еднабензиностанция(без да споменавам име)и започна да бучи леко все едно не и стига ток когато подкачава(когато работи двигателя не се чува).....но не го прави винаги дано не е нещо лошо а и незнам с какъв бенз да карам вече...всички сипват боклуци в бензина още от там от кадето излиза...представете си докато стигне до бензиностанциите какво се случва с горивото
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      помпа

      и аз наскоро смених пак помпата и то по път на 300 метра от газ коланка та не ми работеше помпата както трябва и е оставих нали съм на газ но свърши и газта майстори кадват за смяна на дюзи и махане на кода и той влияе но тогава единстваното което можах да направа бързо е да сменя помпата преди това проверих токовете докарах ток но пак не хвърляше бензин а иначе моторчето работи та вътре има едно клапанче да не връща обратно бензина и то не работи все затворено реших проблема времменно . това се случи точно преди тунела на Люлин нали там има сервиз и един от тях гледа гледа очакваше сигурно да е карам при тях .
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        проблем с бензинова помпа

        изкам да питам нещо в този ред на мисли.моята помпа беше бош оригинал от хлабава връзка на масата отказа да работи.намерих проблема отстраних го .нова клема и тн.но след време помпата направо изгоря стопи се направо

        Коментар


          #5
          Re: проблем с бензинова помпа

          uno1 написа:
          изкам да питам нещо в този ред на мисли.моята помпа беше бош оригинал от хлабава връзка на масата отказа да работи.намерих проблема отстраних го .нова клема и тн.но след време помпата направо изгоря стопи се направо
          Същата работа с нова помпа БОШ.Стопи се.Стопиха се чак и гумените оплатнения.Само боклуци продават,а и бензините не са много цвете

          Коментар


            #6
            Re: Бензинова помпа

            HCO написа:
            Снощи след като заредих 20-тина литра гориво от ОМВ и на път да се прибирам колата загасна в движение....ШАХ с пешката. Бензим има , ток има , но не пали Викнах един приятел и ме додърпа до сервиза(местоработата ми) оставих я там да нощува щото беше 00.40 часа.На сутринта отивам и първото нещо което погледнах беше бушона за помпата(10А) здрав !Вдигнах колата и със друг акумулатор подадох ток със 2 кабела на помпата - Ни звук ни стон .Обадих се на Стамболииски 155 и човека ми каза 148лв .Отидох и я взех. Сложих я и нещата се оправиха .Някой ще се чуди за какво пускам темата , пускам я защото МИСЛЕХ че имам проблем със температурния датчик тоя СИНИЯ , обаче се оказа че проблема не е в датчика,а точно в помпата.Не е правела достатъчно налягане и затова колата не искаше да държи постоянно стабилни обороти на празен ход и палеше трудно като е загряла.като смених помпата нещата седят по друг начин.-колата държи стабилни обороти на празен ход-Пали от 1/4 оборот като е топла-И ми се струва че върви със една идея повечеЦената на помпата е 148лв(заболя ме сърцето като ги дадох)Идентична е за колите : Алфа 33 , Алфа 75 , Алфа 156 и Алфа 165 . Фиат единствено 1.3 и 1.4 t i.e.Утре ще постна снимки на помпата...
            и много правилно я пусна.аз смених 2 темп.датчика и датчика на хол за да разбера,че е помпата.прекъсваше колата и гаснеше постоянно.след като отпочине 30мин помпата няма проблеми пали и все едно нищо и няма.ходих преди 2 седмици да замеря налягането и се оказа 2 бара.а по данни трябва да е 3-3.2 бара.още не съм я сменил но съвсем скоро ще го сторя.
            punto 1.2 16v sporting

            Коментар


              #7
              Голям проблем с тия помпи и не само стях....май вече няма истински и качествени части и консумативи Ето на какво станах свидетел като сменяха две такива помпти!1.Купуват нова,закачат да завърти и хоп тя не мрадва.Това е добрия вариант в смисъл, че не е потапяна в бензин и може да я варнеш2.Купуват нова,слагат ,палят ,карат, спират пред гаража да я прибират , гасят мотора излизат палят ама неще ....помпата умре е а кажете от каде да купуваме истински части
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар

              Working...
              X