Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.4 12v проблем с ел. стъклата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.4 12v проблем с ел. стъклата

    дясното стъкло на колата се движи доста по-бавно от лявото.Някои хора ми казват ,че е от някакви водачи ,а други,че е от машинките.Кажете ми моля ви според вас каква е причината и скъп ли и е ремонта.Благодаря за одговорите предварително.
    PUNTO 1.7 TD

    #2
    Здравей колега. Аз имам същия проблем с моите стъкла. Дясното едваааам се вдига. Четох из форумите, че е от водачите, уплътнения и тн....За да ги оправя разглобих вратата, напръсках с WD40 ( май така беше ) водачите, но нищо... После както прочетох, взех течен парафин и с памуче намахаз уплътненията на прозорците: още по-плачевен резултат. Сега като сваля прозорците и ги вдигна става едно мазало..Целите са в парафин и нищо не се вижда. Ето защо НЕ опитвай поне с тоя метод. Ако разбереш какъв е проблема кажи. ’
    Bravo 1.6 16V

    Коментар


      #3
      И при мен е така, но само, че шофьорското.Ето какво са писали колеги преди.Ако искате потърсете по-обстойно с търсачката.http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...F2%FA%EA%EB%EE
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        То всичко хубаво, ама доста смазах тоя механизъм, Защото когато си сменях дръжката на вратата, тотално бях разглобил вратата...Между другото понякога стъклото си се качва без проблем..но само понякога.Иначе за сваляне не е мн бавно.Остава наистина да е от релета, но тогава защо не е постоянен проблема?
        Bravo 1.6 16V

        Коментар


          #5
          Явно това е някакъв двфект при тези коли, защото и моята Брава има същия проблем.Пробвал съм със смазванв, но нищо не става, казаха ми да сменя водачите, но не знам дали да се захващам,защото си е доста играчка. Интересното е че го прави само на дясното стъкло, шофъорското си работи без проблем.
          1.6 16V

          Коментар


            #6
            Явно това е някакъв двфект при тези коли, защото и моята Брава има същия проблем.Пробвал съм със смазванв, но нищо не става, казаха ми да сменя водачите, но не знам дали да се захващам,защото си е доста играчка. Интересното е че го прави само на дясното стъкло, шофъорското си работи без проблем.
            1.6 16V

            Коментар


              #7
              и при мен положението е такова,на дясната врата едвам се вдига стьклото само на дясната
              bravo-bravisimo

              Коментар


                #8
                И при мен е така и Ви уверявам, че със смазване няма да се оправи защото го прави когато му скимне. Иначе лявото си работи перфектно!

                Коментар


                  #9
                  Защо не вземете да си свалите блока за управление и да изчистите контактите на релетата?Освен това да проверите за нагорели връзки.Защото ако от време навреме работи добре,нещата отиват натам/или на износен колектор,дано не е така/.Пък и да напишете,ако има резултат
                  Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                  Коментар


                    #10
                    lu40 написа:
                    Защо не вземете да си свалите блока за управление и да изчистите контактите на релетата?Освен това да проверите за нагорели връзки.Защото ако от време навреме работи добре,нещата отиват натам/или на износен колектор,дано не е така/.Пък и да напишете,ако има резултат
                    Куплунга на машинката, вътре във вратата се мокри и създава проблеми. Освен това след години експлоатация се получава усукване на водещата шина на стъклото на дясната врата. Защо само на нея, за мен си остава загадка.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Едва ли става дума за някакъв специфичен дефект за модела. И на моето палио дясното ел.стъкло се вдига по-бавно, а при много студено време понякога ме е страх, че нещо може да изгори, усещам го, че се мъчи. Аз по принцип смятам, че за кола втора употреба ел.стъклата са нещо излишно, от което няма никаква практическа полза и може да донесе само проблеми, но това е друга тема...А тъй като доста коли се събрахме с еднакъв проблем - дясното ел.стъкло, си мисля, че може би причината е, че то се използва много по-рядко от лявото (шофьорското).
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        И аз да се включа към групичката с този проблем! Отгоре на всичко се чува и едно цигъркане и от лявото стъкло!
                        Space Star 1.9 DID

                        Коментар


                          #13
                          ясно е че проблема не е само при браво палио мареа и т.н. и при пунтото е същото един познат ми каза че има някакви пластмасови водачи които се чупели лесно и стъклото увисвало и затожа се движи доста по бавно шофьорското се сваля без проблем но после се вдига трудно на пресекулки явно се претоварва релето и изключва понеже се чува цукане от към жадката. а при лявото положението е плачевно от моя контролер на вратата се вдига много много мъчно а от другия на самата врата се вдига по бързичко но не е както трябва. при мен проблема е и от музиката в колата понеже не ми остава много захранване, но съм пробвал и когато колата работи без музика и няма кой знае каква разлика.Ще се разглобява обстойно!

                          Коментар

                          Working...
                          X