Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сх за Фиат Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сх за Фиат Брава

    Колеги,Може ли да помогнете с информация:-Колко е коефициента на челно съпротивление (често се означава Сх) при Фиат Брава ???Някъде срещнах стойност 0.33,но ми се струва доста висок.Някой има ли сигурна информация по въпроса?Успехи !!!

    #2
    На Браво-то е 0.32 - и не е висок, нормален си е според мен. Разбира се, не може да се сравнява с 0.26 на Калибра, но...
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Именно,Като знам,че на Калибра е 0.26,на ВектраА е 0.29,на ВектраБ е 0.28 и т.н,си мисля,че 0.33 е доста висок.А дали е толкова ???Ако е така-ЛОШО Успехи !!! Аз не виждам какво толкова му е лошото - разликите в този коефициент обикновено се проявяват при скорости над 200-220 км/ч, а ти едва ли караш с толкова, или поне дори и да вдигнеш, не ги поддържаш...

      Коментар


        #4
        За да ти стане по добре:Само си представи какво е челното съпротивление на Мерцедес G-Klasse.Веднага ще ти олекне.Аз съм се возил в такава бангия и при 140 километра в час имах усещането че бутаме влакови композиции по магистралата.
        Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

        Коментар


          #5
          в тоя ред на мисли знае ли някой за въздушното съпротивление на ксантия, трябва да е доста добро с тая остра муцуна
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #6
            То не всичко зависи от муцуната, например Ц-класата на Мерцедес(мод.2000) има коефициент 0,27, Ауди А2 със супер гадната си муцуна има Cd= 0,25 .

            Коментар


              #7
              me_to_u написа:
              То не всичко зависи от муцуната, например Ц-класата на Мерцедес(мод.2000) има коефициент 0,27, Ауди А2 със супер гадната си муцуна има Cd= 0,25 .
              а със супер странната си форма фиат мултипла 0,28- ако ми е верен източника на информация
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                ...Типото с 0,31 :P
                #FiatBg

                Коментар


                  #9
                  Моето Stilo e с коефициент Cx=0,315. Това обаче не означава нищо за мен като юзър.Коефициентът винаги е подчинен на дизайна на купето и трябва да е в граници, даващи в крайна сметка нормална икономичност за съответния двигател. Ако всички производители гонеха максимално нисък коефициент формите на всички коли щяха да бъдат престъпно близки)За мен е по важна притискателната сила при висока скорост, която също е зависима от коефициента на въздушно съпротивление. Порше също има челно съпротивление, надхвърлящо границата от 0,3.Това обаче не пречи да си има почитатели)

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      голф 2 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 прощавайте за въпроса ама ми е интересно.може би колкото табуретка на ладите беше също "добро" имаше и по 0,5

                      Коментар


                        #12
                        Re: Сх за Фиат Брава

                        milky написа:
                        Колеги,Може ли да помогнете с информация:-Колко е коефициента на челно съпротивление (често се означава Сх) при Фиат Брава ???Някъде срещнах стойност 0.33,но ми се струва доста висок.Някой има ли сигурна информация по въпроса?Успехи !!!
                        Тук има малко инфо за различни автомобили:http://www.globalcar.com/datasheet/Fiat.htm
                        минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
                        Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

                        Коментар

                        Working...
                        X