Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат за Браво HGT?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И мене ме тормозеха същите въпроси. Преди две седмици бях в Италия и питах в сервиз на Фиат. Те казаха, че е нормално, поради по-големия радиатор, който се слага заради климатика. След това ходих във Вантотрейд на диагностика (ламбда сонда) и казаха, че термостата си отваря и затваря нормално в границите. Това отчита комютъра. Оттогава си карам така, със стрелката сочеща надолу и не и обръщам внимание. Поздрави и не и се впечатлявай много
    Bravo 1.8 16V

    Коментар


      #17
      :D :D :D :D ето това се надявах да чуя
      SASTEZATEL

      Коментар


        #18
        и аз и аз :D
        Bravo HGT 2001

        Коментар


          #19
          Ludmil Mandichev написа:
          И мене ме тормозеха същите въпроси. Преди две седмици бях в Италия и питах в сервиз на Фиат. Те казаха, че е нормално, поради по-големия радиатор, който се слага заради климатика. След това ходих във Вантотрейд на диагностика (ламбда сонда) и казаха, че термостата си отваря и затваря нормално в границите. Това отчита комютъра. Оттогава си карам така, със стрелката сочеща надолу и не и обръщам внимание. Поздрави и не и се впечатлявай много
          Е, да, но при мен, като е на 1/4 определено се усеща, че духа по-хладко, отколкото като е на 1/2 на скалата - тогава си духа баш както си трябва - жега
          1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

          Коментар


            #20
            Ludmil Mandichev написа:
            ходих във Вантотрейд на диагностика (ламбда сонда) и казаха, че термостата си отваря и затваря нормално в границите. Това отчита комютъра. Оттогава си карам така, със стрелката сочеща надолу и не и обръщам внимание. Поздрави и не и се впечатлявай много
            с компютър няма как да разберат кога затваряиначе ако пипат тръбите може да разберат при каква температура е отворилпак ви казвамне е нормално при по-висока скорост температурата да пада толкова много
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #21
              idm написа:
              колега вместо да на наливаш грешни пари си провери първо дали работи термостата!!!това се прави абсолютно елементарно и без никакъв инструмент!!!сутрин при първото палене на колата оставяш колата да поработи малко и след това отваряш капака и пипаш първо ДВИГАТЕЛЯ трябва да е леко топъл,след това си пипаш с ръка пак РАДИАТОРА на колата които е отпред пред двигателя зад маската... ако при леко топъл двигател тие топъл и радиатора ЧЕСТИТО за смяна на термостат си!!!ако двигателя е леко топъл а радиатора е абсолютно студен значи нямаш проблем с термостата!като правиш проверката натъртвам на ЛЕКО ТОПЪЛ двигател не да го чакаш да вдигне две чертички на таблото!дано съм помогнал.Поздрави.
              Значи направих теста и се оказа че радиатора си е лед студен, при леко топъл мотор, оставил съм го да работи около 3-4 мин на място
              Bravo HGT 2001

              Коментар


                #22
                v_a_c_h_o_o написа:
                Значи направих теста и се оказа че радиатора си е лед студен, при леко топъл мотор, оставил съм го да работи около 3-4 мин на място
                3-4 мин са малкотака ще се стопли ако термостата е отворенняма да разбереш ако отваря при по-ниска температуратози тест се прави като пипаш тръбата след термостата и гледаш уреда на таблото
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  проблема решен, сменяйте термостатите иначе се чупи двигателя
                  SASTEZATEL

                  Коментар


                    #24
                    Иначе цената на термостата за Браво 1.6 е 74 лв., аз скоро сменях. Дълго време извън градско не ми загряваше колата и нарая на слизане от Троян-Карнаре почна да прегрява , а сега трябва да сменям и датчик, защото не ми включва перката или включа когато си поиска може да е и хлабава връзка скоро ще разбера.
                    BRAVO 1.6 16V SLX

                    Коментар

                    Working...
                    X