Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Колектора на Типото не помръдва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ! Колектора на Типото не помръдва

    Здравейте добри хора,след дълги и неуспешни опити да открия втора ръка изпускателен колектор за швейцарката реших да го сваля и да се опитам да го кърпя. Свалих го откъм двигателя, но от долната страна (откъм двуцевката) просто не помръдва. Има две гайки, които го държат - развих и тях и нищо! Гледам има нещо като болт (но не съм убеден точно какво е) около 1см. дълго (13 номер) точно под ламбда сондата на колектора, но това чудо просто не мърда! Направо вече ми дойде до гуша. Пръскам го с WD40 и пак същата работа. Ако някой е свалял това чудо да помага.Между другото и ламбда сондата незнам как се сваля, предполагам се развива, но не съм я напъвал много че да не направя някоя беля.Ако някой ми помогне с акъл ще съм му благодарен.Мерси предварително
    149 C2 046

    #2
    Чук? Ръждясало е и упушено, както се сещаш.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Re: Помощ! Колектора на Типото не помръдва

      Krasio написа:
      Здравейте добри хора,след дълги и неуспешни опити да открия втора ръка изпускателен колектор за швейцарката реших да го сваля и да се опитам да го кърпя. Свалих го откъм двигателя, но от долната страна (откъм двуцевката) просто не помръдва. Има две гайки, които го държат - развих и тях и нищо! Гледам има нещо като болт (но не съм убеден точно какво е) около 1см. дълго (13 номер) точно под ламбда сондата на колектора, но това чудо просто не мърда! Направо вече ми дойде до гуша. Пръскам го с WD40 и пак същата работа. Ако някой е свалял това чудо да помага.Между другото и ламбда сондата незнам как се сваля, предполагам се развива, но не съм я напъвал много че да не направя някоя беля.Ако някой ми помогне с акъл ще съм му благодарен.Мерси предварително
      Почукай го последователно от двете страни с едно чукче и трябва да се откачи. Колкото до ламбда сондата - РАЗВИВА СЕ САМО НА ГОРЕЩ ДВИГАТЕЛ!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
      Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
      Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
      BlueStorm transforms . . .
      . . . !!!

      Коментар


        #4
        Благодаря са съветите! Това нещо наподобяващо гайка 1см. точно под ламбда сондата наистина ли е гайка? (имам впредвид от страната на двуцевката) Или е нещо друго? Защото наистина много го напъвах но - нищо!
        149 C2 046

        Коментар


          #5
          Имам един друг въпрос по темата. Дали изпускателни колектори от други италиански коли стават за моето Типо?Понеже гледах във форума за Lancia един колега продаваше Двигател 1.6 GTie на части от Delta 1 и на снимките неговия колектор беше 1:1 с моя. А дали наистина е така???
          149 C2 046

          Коментар

          Working...
          X