Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вибрации на волана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вибрации на волана

    От известно време забелязвам, че при каране с ниска скорост по павирани улици (точно на такава живея, а и съседната също е с павета) волана леко ми вибрира в ръцете. Най-точно мога да го оприлича на това да караш велосипед по павета с много напомпани гуми.Гумите са с нормално налягане, със сигурност отпада и версията за криви гуми или джанти. Прави ми впечатление, че леки вибрации във волана се усещат и когато колата работи на място. Тези вибрации по-рано липсваха, но е възможно да се дължат и на малко по-ниските обороти, на които работи двигателя след почистване на инжекционната система.Само да не си помислите, че воланът се тресе като на някой стар "Чавдар" Засега става дума за леки вибрации, които сигурно на външен човек няма да направят впечатление. Но аз за добро или лошо улавям абсолютно всяка промяна в работата на колата. Между другото, когато карам извън града, колата и волана не трепват в целия диапазон от 60-130 км/ч.Засега си мисля да сменя маслото на хидравликата пък да видим какво ще стане. Някакви други идеи ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Не вярвам да има връзка с хидравличната течност.Може да са се поразбили повече паветата по твойта улица
    Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      твойта работа май е докторе, като се натисна тук и ме боли... и доктора казва - ами не се натискай..
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Къси или дълги/кормилни/ накрайници на рейката, тръгнало да се разхлопва лагерче на червяка, не дай боже започнало износване на "зъбите" на "гребена"... все такива неща.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          donnna написа:
          твойта работа май е докторе, като се натисна тук и ме боли... и доктора казва - ами не се натискай..
          Със сигурност не е така, не беше нужно да се хабиш да пишеш глупости. Просто за разлика от разни мърлячи, които чакат да им се счупи тотално колата, за да отидат на майстор, аз взимам мерки навреме.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            пък има и други дето постоянно са с парцала около колата... хора всякакви...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар

            Working...
            X