Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос(и) свързани с Уно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос(и) свързани с Уно

    Отварям си една тема,в която ще задавам въпроси свързани с двигателя отедно Уно, който ще претърпи една трансплантация Първият ми въпрос е как да разбера точната кубатура на двигателя?Човека от който го купих не знаеше А едно приятелче каза,че е 1.1, а аз си мисля,че е 1.3Става въпрос за унов мотор с ангренажен ремък(не е с верига) снабден с двукамерен Вебер карборатор Нека някой по-запознат да се произнесе А и да питам що за стока е въпросния Вебер ?Мерси.

    #2
    Напиши ето тук http://87.237.138.66:7080 VIN номера (номера на рамата) на колата и ще разбереш и доста други неща.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Това е че имам само двигателя Иначе ако има нещо такова само,че за номера на двг. ще е супер Мерси много колега. Въпреки,че на този етап не ми върши работаима много информация която да попивам от посечения сайт.

      Коментар


        #4
        мисля че 1,1 е с еднокамерен карбуратор но не претендирам че е вярно
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Shtukata написа:
          Това е че имам само двигателя Иначе ако има нещо такова само,че за номера на двг. ще е супер Мерси много колега. Въпреки,че на този етап не ми върши работаима много информация която да попивам от посечения сайт.
          Щука провери Тук.....
          Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
          Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
          Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
          Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

          Търси се..

          Коментар


            #6
            Точно заради това и аз реших,че не е 1.1 защото е с двукамерен карб.Двигатела ми изглежда точно така цъкФайърче мерси много Вече сведох до 3 възможни вида - 55,60 или 70защото и на трити снимката е една и съща,но днес ще потърся къде се намира номера на двг. и ще разбера с точност

            Коментар


              #7
              Fire 999 написа:
              Shtukata написа:
              Това е че имам само двигателя Иначе ако има нещо такова само,че за номера на двг. ще е супер Мерси много колега. Въпреки,че на този етап не ми върши работаима много информация която да попивам от посечения сайт.
              Щука провери Тук.....
              Тука пълно с дезинформация ве

              Коментар


                #8
                Ако номера на двигателя започва с 149А7...... е 1.3. Моя е такъв. Иначе по вънчен вид не може да ги различиш. Разликата в ходовия обем е постигната с увеличение на вътрешния диаметър на цилиндрите. Иначе малко инфо: 1299/1301 см3 - 138В2; 149А7; 146А2 1116см3 - 138В; 146А4
                VW Bora Variant 1.6 16V '01

                Коментар


                  #9
                  stef написа:
                  мисля че 1,1 е с еднокамерен карбуратор но не претендирам че е вярно
                  много си прав,еднокамерен е(weber 32 icev) :D
                  FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                  FIAT MAREA1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    as_novo написа:
                    stef написа:
                    мисля че 1,1 е с еднокамерен карбуратор но не претендирам че е вярно
                    много си прав,еднокамерен е(weber 32 icev) :D
                    Ма тарикатите купуват колектор с двукамерен карб, щот едно камерния много се оплакват от негопрекъсвал на студено е тн
                    Пауър из нотинг уитаут гума
                    Cinq 16v , Delta 1 2.0

                    Коментар


                      #11
                      Мерси на всички отзовали се.Обаче аз днеска се взирах 1час и 99% съм сигурен че номера е 138А а никъде не намерих инфо за двг. с такъв номер. Идеи? Съвети?Възможно е да съм кьорав ама е малко вероятно

                      Коментар


                        #12
                        Това твоето май никъде го няма . Може да се гордееш Но те уверчвам, че има Уно 1.1 с двукамерни карбуратори, фабрично. Справка ръководство "Хайнес". Евентуално ако разбереш точния модел на карбуратора може картинката да ти се изясни, но няма гаранция че не е бил сменен.
                        VW Bora Variant 1.6 16V '01

                        Коментар


                          #13
                          Еми и аз си мисля, че нещо съм недовидял и най-вероятно е 138В Но както и да е приех,че въпосния двигател е 1.1 - 55к.с. и си свиркам :D Ако имам други въпроси и питанки ще пиша

                          Коментар

                          Working...
                          X