Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

downgrade на браво- джанти 13"- има ли странични ефекти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    downgrade на браво- джанти 13"- има ли странични ефекти

    някой пробвал ли е тази модификация? имам в предвид джанри 13 на браво с гуми 175/70/13. като външен диаметър съвпадат с заводския размер 185/60/14 и би трябвало да няма разлика, ама все пак да попитам.просто е много по-изгодно да си купуваш зимни гуми за този размер- приблизително 50% по-ниски цени а и возията трябва да е по-мека
    Bravo SX TD100, 1997

    #2
    Re: downgrade на браво- джанти 13"- има ли странични еф

    simps написа:
    някой пробвал ли е тази модификация? имам в предвид джанри 13 на браво с гуми 175/70/13. като външен диаметър съвпадат с заводския размер 185/60/14 и би трябвало да няма разлика, ама все пак да попитам.просто е много по-изгодно да си купуваш зимни гуми за този размер- приблизително 50% по-ниски цени а и возията трябва да е по-мека
    не е много по темата, но колата изглежда смешно такаразликата в цената на Корморан примерно е 18 %на Фулда е около 25 %
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      разлика между 14" и 13" да, ама аз съм с 15" и там паричките са съвсем други. И все пак външният вид не вози
      Bravo SX TD100, 1997

      Коментар


        #4
        simps написа:
        разлика между 14" и 13" да, ама аз съм с 15" и там паричките са съвсем други. И все пак външният вид не вози
        не вози, но все пак трябва и фасон да има :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Колата ще стане по-неустойчива в завой. Друг потенциален проблем е дали 13" джанти няма да закачат в спирачните апарати.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            опа, за това със спирачките не се биах сетил. ама няма как да проверя.
            Bravo SX TD100, 1997

            Коментар


              #7
              Слагаш джантите и виждаш, как да няма :D
              Fiat Punto GT

              Коментар


                #8
                Доколкото си спомням диска на Браво/Брава е 257мм и това означава, че 13" няма да влязат
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Dodo 155 написа:
                  Доколкото си спомням диска на Браво/Брава е 257мм и това означава, че 13" няма да влязат
                  Точно така.

                  Коментар


                    #10
                    По-голям страничен ефект от кекавата осанка на колата...не ми се и мисли, това стига Виж, на Пунтото може и добре да му седят, но то е къде-къде по-лекичко :D Ще стане по-нестабилна в завой и ще усещаш дупките още по- "бъбречно", пластмасите и предницата ще почнеш да чуваш малко по-натрапчиво
                    1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                    Коментар


                      #11
                      nadq написа:
                      По-голям страничен ефект от кекавата осанка на колата...не ми се и мисли, това стига Виж, на Пунтото може и добре да му седят, но то е къде-къде по-лекичко :D Ще стане по-нестабилна в завой и ще усещаш дупките още по- "бъбречно", пластмасите и предницата ще почнеш да чуваш малко по-натрапчиво
                      Няма как хем да е нестабилна и хем да вози твърдо.Ако се сложат 13-ки, гумите или ще са 185/65/13 или 175/70/13. При вторият вариант колата ще вози много меко, но в завоите ще е нестабилна.

                      Коментар


                        #12
                        doofiat написа:
                        nadq написа:
                        По-голям страничен ефект от кекавата осанка на колата...не ми се и мисли, това стига Виж, на Пунтото може и добре да му седят, но то е къде-къде по-лекичко :D Ще стане по-нестабилна в завой и ще усещаш дупките още по- "бъбречно", пластмасите и предницата ще почнеш да чуваш малко по-натрапчиво
                        Няма как хем да е нестабилна и хем да вози твърдо.Ако се сложат 13-ки, гумите или ще са 185/65/13 или 175/70/13. При вторият вариант колата ще вози много меко, но в завоите ще е нестабилна.
                        Искаш да кажеш, че ще вози "по-меко и нестабилно" отколкото като си е със 175/65/14?
                        1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                        Коментар


                          #13
                          проверих: 13" абсурд да станат на бравото. поне мойто де, щото е тд100 и предните апаратчета са доста големи.въпросът е следния: гума 185/55/15 = 101.75 мм височина, гума 185/60/14 = 111 мм височина, дали тази разлика от по-малко от сантиметър като downgrade-на на 14" въобще ще се усети като возия и ще рефлектира в по-голяма здравина на гумите? /възможността да сложа по-голями от препоръчителните размери, примерно 185/65/14 не я считам за опция /
                          Bravo SX TD100, 1997

                          Коментар


                            #14
                            simps написа:
                            проверих: 13" абсурд да станат на бравото. поне мойто де, щото е тд100 и предните апаратчета са доста големи.въпросът е следния: гума 185/55/15 = 101.75 мм височина, гума 185/60/14 = 111 мм височина, дали тази разлика от по-малко от сантиметър като downgrade-на на 14" въобще ще се усети като возия и ще рефлектира в по-голяма здравина на гумите? /възможността да сложа по-голями от препоръчителните размери, примерно 185/65/14 не я считам за опция /
                            Определено ще се усети разлика, но пък не очаквай да е толкова голяма.

                            Коментар


                              #15
                              simps написа:
                              проверих: 13" абсурд да станат на бравото. поне мойто де, щото е тд100 и предните апаратчета са доста големи.въпросът е следния: гума 185/55/15 = 101.75 мм височина, гума 185/60/14 = 111 мм височина, дали тази разлика от по-малко от сантиметър като downgrade-на на 14" въобще ще се усети като возия и ще рефлектира в по-голяма здравина на гумите? /възможността да сложа по-голями от препоръчителните размери, примерно 185/65/14 не я считам за опция /
                              Слагай джанти и гуми със размера, написан в manual-a и не си прави експерименти. Не ги напомпвай, повече отколкото е написано в книжката и няма да имаш проблеми.
                              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X