Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за климатик.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за климатик.

    Момци,Времето рано или късно ще се стопли и климатиците започват да влизат в употреба.Та преди няколко дни, когато се беше постоплило, реших да пробвам как се справя газовата ми уредба и двигателя с работата на климатика.Да спомена преди това че преди 2-3 месеца си посках компресора, колкото да развърти да не клеяса и си беше наред.Та пускам го, както съм на газ, и колата без малко да изгасне. Помислих че нещо заради газовата.Компресора се включва, почва да вее студено, обаче двигателя яко се тормози и от време на време се чува едно отчетливо "Щрак!" И тогава може да си загасне направо.Отворих капака и се вгледах в ремъка на компресора.През определени интервали, неравномерно, ролката направо спира да се движи и ремъка приплъзва отгоре. За много кратко но щом "отпуши" се чува отчетливито щрак.Спрях климатика и се замислих, и нищо не измислих, освен че е клеясало и се нуждае от раздвижване.Ако някой знае какво да правя с това нещо, преди да го закарам в сервиза, моля да сподели?Да дабавя че положението на бензин е идентично. А компресора е заврян под сервото на хидравликата и достъпа до там е меко казано труден.
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    #2
    Re: Въпрос за климатик.

    Кейн написа:
    Момци,Времето рано или късно ще се стопли и климатиците започват да влизат в употреба.Та преди няколко дни, когато се беше постоплило, реших да пробвам как се справя газовата ми уредба и двигателя с работата на климатика.Да спомена преди това че преди 2-3 месеца си посках компресора, колкото да развърти да не клеяса и си беше наред.Та пускам го, както съм на газ, и колата без малко да изгасне. Помислих че нещо заради газовата.Компресора се включва, почва да вее студено, обаче двигателя яко се тормози и от време на време се чува едно отчетливо "Щрак!" И тогава може да си загасне направо.Отворих капака и се вгледах в ремъка на компресора.има два варианта караш 20-тина км ако е клеясало дано да се раздвижи в най лошия случай ще скъсаш ремъка а ако не "майстор" трябва да играе През определени интервали, неравномерно, ролката направо спира да се движи и ремъка приплъзва отгоре. За много кратко но щом "отпуши" се чува отчетливито щрак.Спрях климатика и се замислих, и нищо не измислих, освен че е клеясало и се нуждае от раздвижване.Ако някой знае какво да правя с това нещо, преди да го закарам в сервиза, моля да сподели?Да дабавя че положението на бензин е идентично. А компресора е заврян под сервото на хидравликата и достъпа до там е меко казано труден.
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар

    Working...
    X