Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Oтоново проблем с Мареа-та :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Oтоново проблем с Мареа-та :(

    Значи като се опитам да запаля и дам на контакт лампичките по таблото и всички останали свтлини на колата светят много мижаво и стартеръте изобщо не може да завърти все едно акумулаторът е изтощен! Да обаче показанието на акумулаторът е зелено т.е. не е изтощен и отделно, че цяла вечер съм го държал на зарядно. Та има ли някой от вас идея от какво може да е този проблем??
    Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
    Lancia Dedra 1.6 91г.

    #2
    Стегни клемите на акумулатора. И ги намажи с малко грес за всеки случай. :P

    Коментар


      #3
      Humppa написа:
      Стегни клемите на акумулатора.
      стегнати, намазани с грес са
      Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
      Lancia Dedra 1.6 91г.

      Коментар


        #4
        Re: Oтоново проблем с Мареа-та

        valataat написа:
        Значи като се опитам да запаля и дам на контакт лампичките по таблото и всички останали свтлини на колата светят много мижаво и стартеръте изобщо не може да завърти все едно акумулаторът е изтощен! Да обаче показанието на акумулаторът е зелено т.е. не е изтощен и отделно, че цяла вечер съм го държал на зарядно. Та има ли някой от вас идея от какво може да е този проблем??
        Я пробвай и с друг акумулатор.Щом си с индикация,значи ти е необслужваем,нали така!Доста съм слушал за тези акумулатори и извода е че джаджата за ниво на зареденост не е много вярна.Ако си е заминал акумулатора и 5 ден на зарядно да го държиш,все тая.
        SKODA 105L '78
        PUNTO 1.2 MPI ELX '94
        FIAT 126p '89
        TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
        GRANDE PUNTO 1.2 '06

        Коментар


          #5
          Ако акумулатора ти е добре, значи става въпрос за стартера, не е нещо страшно имаш два варианта-да го отворят и зачестят или да ти сменят фтулките и крачетата, което си е и по-сигурния вариант.
          Bravo 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Peykov написа:
            Ако акумулатора ти е добре, значи става въпрос за стартера, не е нещо страшно имаш два варианта-да го отворят и зачестят или да ти сменят фтулките и крачетата, което си е и по-сигурния вариант.
            преди да заредя акумулаторът даже и таблото не светеше като дам на контакт. След зареждането - свети но много мижаво, което ме навежда на мисълта както казва damianoff , че може и тотално да е изтощен и зареждането да не е повлияло. По-късно ще пробвам с друг и ще пиша какво е станало
            Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
            Lancia Dedra 1.6 91г.

            Коментар


              #7
              мирише ми на прекъснала клетка - акумулатора казва че е ок защото клеката която отчита наистина е ок ама някоя от другите е сдалка багажа и сега няма напрежение - премери го - трябва да дава поне 12,5 волта за да е наред - то затова и лампите ти светят мижаво.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Re: Oтоново проблем с Мареа-та

                valataat написа:
                Значи като се опитам да запаля и дам на контакт лампичките по таблото и всички останали свтлини на колата светят много мижаво и стартеръте изобщо не може да завърти все едно акумулаторът е изтощен! Да обаче показанието на акумулаторът е зелено т.е. не е изтощен и отделно, че цяла вечер съм го държал на зарядно. Та има ли някой от вас идея от какво може да е този проблем??
                все едно говориш за мойта темпра имам същият проблем от 2-3 дни акумолатора ми е още в гаранция ако е от него ще е добре въпреки че не съм чул да признаят на някой гаранция ще има май доста разправии
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Re: Oтоново проблем с Мареа-та

                  един майстор я гледа преди малко и каза, че е най-вероятно от акумулатор, но има вероятност и някъде да закъсява някое кабелче. Довечера ще я гледат по-обстойно и с нов акумулатор и ще пиша какъв е бил проблема аре...
                  Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                  Lancia Dedra 1.6 91г.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Oтоново проблем с Мареа-та

                    valataat написа:
                    един майстор я гледа преди малко и каза, че е най-вероятно от акумулатор, но има вероятност и някъде да закъсява някое кабелче. Довечера ще я гледат по-обстойно и с нов акумулатор и ще пиша какъв е бил проблема аре...
                    дано наистина до довечера да си решил проблема и да споделиш дано майстора излезе "читав" да го препоръчаш после
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Yavor написа:
                      мирише ми на прекъснала клетка - акумулатора казва че е ок защото клеката която отчита наистина е ок ама някоя от другите е сдалка багажа и сега няма напрежение - премери го - трябва да дава поне 12,5 волта за да е наред - то затова и лампите ти светят мижаво.
                      това беше проблемът сега е с нов акумулатор и е 6-так! Браво на Yavor
                      Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                      Lancia Dedra 1.6 91г.

                      Коментар

                      Working...
                      X