Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смотан проблем, Темпрата не иска да запали, ЗАГАДКАТА РЕШЕНА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    phoenix написа:
    ма тя почти нова преди 3-4 месеца я сменях
    за съжаление това не е гаранция, аз съм разглобявал помпа на 3 месеца и да ти кажа вътре беше ръждясала и въобще не можеше да завърти това се получава от кофти бензина конденза който се получава в резервоара и радкото каране на бензин на колата не случайно гаранция на бенз помпа на кола която има газова не се дава
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #17
      stef написа:
      phoenix написа:
      ма тя почти нова преди 3-4 месеца я сменях
      за съжаление това не е гаранция, аз съм разглобявал помпа на 3 месеца и да ти кажа вътре беше ръждясала и въобще не можеше да завърти това се получава от кофти бензина конденза който се получава в резервоара и радкото каране на бензин на колата не случайно гаранция на бенз помпа на кола която има газова не се дава
      аз не мисля така, четки се износват доста бавно. абсурд за 4 месеца да износиш четките, по -скоро кофти контакт някъде, обърни местата на релетата, за които ти говорих в предния си пост, смени бушоните, изчисти клемите на самата помпа, въобще се насочи към такъв вид проблем.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        уф утре я мятам наново, ама все ми се струва че ще се сменя помпа.....,
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #19
          И само за протокола да кажа че проблема се оказа в помпата, от време на време заработтваше, затова ме обърка, сега тотално отказа, свалил съм я и си търся нова втора употреба, ако някой има да се обажда а предишната си беше нова.....
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #20
            Бензиновата помпа какво общо има с НЕ(!!!)паленето на газ??????

            Коментар


              #21
              Основния проблем беше защо не пали на бензин, иначе тогава и на газ не щя да запали(все пак исках да стане ясно, че на колата има газова уредба) За не паленето на газ се оказа повреда в ключето за превключване газ/бензин, но това е дребния проблем ( вече поправен ), все пак колата си работи на газ. Основната болка е бензина, понеже сменях помпата скоро и не вярвах да е сдала багажа толкова бързо, но уви .
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #22
                Тя като се замисля и бая пара струва...
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #23
                  Явно под "сменях" имаш предвид рецилкирана...то и те са цифра...карай само на газ докато се прежалиж с 200 лв....сега времето е топло....

                  Коментар


                    #24
                    Ми оригиналната е около 160-180 лв. има и китайски за около 100, каквато беше тази която изгоря, не рециклирана, а чистак бърсак новичка, и сега решението ще е в тази тема: не повече от 40-тина леваhttp://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=13951
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #25
                      понеже и аз минах по този път, проверявах и един майстор ми беше казал, че ставало от тико. нова е по-малко от 60 лв. звъннах в 1 магазин за деу и с продавача не можахме да се разберем добре той ми обяснява, че тикота били карбуратор и съответно не е потопяема, ясно е каква. не знам в крайна сметка вярвам на майсторчето, ако искаш провери, може пък да изскочи заека. иначе всяка помпа даваща налягане до 3 бара и не по-малко от 1,5/като си заминават нашите дават около 1,5/ бара.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #26
                        "ЗагаТка" нарочно ли си го написал?
                        1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                        Коментар


                          #27
                          nadq написа:
                          "ЗагаТка" нарочно ли си го написал?
                          Гешката е моя, и поправена за което благодаря за напомнянето.
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар

                          Working...
                          X