Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Течащ шибедах

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Течащ шибедах

    Преди известно време установих,че шибедаха ми пуска малко при дъжд.Ето как си реших проблема:1.Шибедаха се отваря дополовина.2.Металния ръб на покрива се намазва тънко с грес.3.Гумения ръб на шибедаха се изчиства от кал,обезмаслява се добре със спирт,изсушава се и се намазва добре с черен силикон.4.Шибедаха се затваря.5.С мокър прист излезлия силикон се оформя естстически.6.Изчаква се да стегне силикона.Вече и при големите дъждове шибедаха ми е сух
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    #2
    После като пекне слънце и ти се прииска да отвориш шибедаха?

    Коментар


      #3
      Колега всички текат. Фабрично е допустимо да има хлабини, ето защо има 4 малки отвора в диагоналите на "легена" и тяхната роля е да отвеждат водата през гумени маркучета през колонките. От ЕГН-то на автомобила и от замърсяване се запушват и започва да тече. Проблема се решава с профилактично "издухване" с компресор или меден проводник 2-4 кв.м.Айде безаварийно

      Коментар


        #4
        Humppa,именно за това металния борд на покрива се намазва тънко с грес-да не залепне силикона
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          и не забравяйте да го отваряте профилактично чат-пат! че аз преди с волвото бая ядове имах с ръждата...
          ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

          Коментар

          Working...
          X