Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

спешно имам нужда от мнението ви

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    спешно имам нужда от мнението ви

    Колеги, от една седмица ми прави впечатление, че след като запаля на топла кола, кутията на въздушния филтър трепери все едно играе ръченица. пипах мотора да видя дали не е тампон, но той стои ок в общи линии. тресе жестоко нагоре обаче и вирациите се предават и във волана. Направи ми впечатление. Някой може ли да подскаже от какво е. и дали да бягам на диагностика или на обикновен майстор. оборотите са си ок, в началото помислих, че е заради студа , но не е студено вече. Преди една седмица точно сложих добавка за изчистване на нагари прочее, от тези червените шишета. Можа би излях повечко за бензина, който имах. възможно ли е от това да е. Сменях ангренаж, заради един теч на масло, но не би могло да е от него. И нещо шие като шевна машина под въздушния филтър, точно зад мотора. И се чува яко. трака-трака. все едно цъка, но на много бързи обороти и се чува. дайде акъл, какво да правя . Благодарности предварително. Митко

    #2
    Каква е колата?

    Коментар


      #3
      Извинявай, много съм глупав. Забравил съм да напиша - Пунто - 96г, 1,1 бензин 55коня

      Коментар


        #4
        И при моето пунто имаше подобен проблем и се оказа че пластмасовата кутия на филтъра не беше закачена добре и въпреки, че от натиск не помръдваше като запаля двигателя вибрираше доста. Тракането и треперенето се появяват като загрее колата, защото като е студена и оборотите са по-високи вибрациите на двигателя са по-малки, а като загрее оборотите падат и капака почва да трака. Оправих проблема като натегнах щипката на кутията отпред. Тя е една метална скоба и с малко кривене се наглася. Пробвай на запален двигател като почне да трака да натиснеш хубаво кутията отгоре и ако спре вече знаеш какво е.
        Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
        Fiat Stilo '02 1.6 16V

        Коментар


          #5
          тракането не е от кутията. здраво е хваната. трака нещо отдолу. в инжекциона може би. не разбирам просто. но тресе майката си трака

          Коментар


            #6
            Извинявам се за което.Кажи сега кой феномен ще е на първо място довечера.
            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

            Коментар


              #7
              Провери ли все пак, защото и моята кутията беше уж здраво закачена и си мислех че тракат клапани и кво ли още не, но се оказа тя. Ако не си я проверил - виж я. Ако не е от нея нямам други предположения, съжалявам.
              Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
              Fiat Stilo '02 1.6 16V

              Коментар


                #8
                Благодаря ти, обаче не е от нея.. Погледнах я още вчера, като забелязах вибрациите. Щот волана ми трепери повече отколкото е нормално. Тракането е механично, в смисъл някаква джаджа. Не е от кутията. Аз кутията че трепери я давам като най-горен индикатор, щот около нея нема нищо друго, което да трепери. Но е хваната яко... абе простотии ))) ще се ходи на доктор явно )

                Коментар


                  #9
                  Съжалявам, че не мога да помогна. Надявам се да не е нещо сериозно! Успех!
                  Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                  Fiat Stilo '02 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    И аз )) Благодаря за опита все пак ))

                    Коментар


                      #11
                      mitenze написа:
                      Благодаря ти, обаче не е от нея.. Погледнах я още вчера, като забелязах вибрациите. Щот волана ми трепери повече отколкото е нормално. Тракането е механично, в смисъл някаква джаджа. Не е от кутията. Аз кутията че трепери я давам като най-горен индикатор, щот около нея нема нищо друго, което да трепери. Но е хваната яко... абе простотии ))) ще се ходи на доктор явно )
                      абе колага казваш че си сменял ангренажния ремък да не би майстора нещо да си е "оставил ръцете"
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        ами и аз това си помислих, обаче ремъка е ок. една седмица след като го сложиха, ходих да го видят дали е ок, казаха ми, че е опънат нормално... може би трябва да мина пак.. не знам

                        Коментар


                          #13
                          mitenze написа:
                          ами и аз това си помислих, обаче ремъка е ок. една седмица след като го сложиха, ходих да го видят дали е ок, казаха ми, че е опънат нормално... може би трябва да мина пак.. не знам
                          проблема не е дали е опънат нормално , а да ли е зацепен правилно
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            мисля, че си прав. и аз това се притесних в началото. но уж го гледаха. ще отида пак да видят.

                            Коментар

                            Working...
                            X