Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко масло побира багажника ми :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко масло побира багажника ми :)

    Колеги случи ми се нещо даста странно. Бях оставил едно ДВУЛИТРОВО шише с масло в багажника ми и то се отворило докато си ръчках колата....сега не мога да си измия мокета. Локви навсякъде. Бях поразен. Пробвах с какви ли не препарати - не става! Дали да не пробвам с нафта?Целия се омазах.....[/b]
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Пробвай с терпентин, спопред мен доста добър обезмаслител!

    Коментар


      #3
      Re: Колко масло побира багажника ми

      geshabeli написа:
      Колеги случи ми се нещо даста странно. Бях оставил едно ДВУЛИТРОВО шише с масло в багажника ми и то се отворило докато си ръчках колата....сега не мога да си измия мокета. Локви навсякъде. Бях поразен. Пробвах с какви ли не препарати - не става! Дали да не пробвам с нафта?Целия се омазах.....[/b]
      Нафтата не е добър избор-после няма да можеш нея да измиеш и отмиришеш.Медицински бензин-не е толкова пожароопасен,отколкото автомобилния-но все пак ВНИМАТЕЛНО ! Авиационен керосин-става !,но известно време след това ще ти мирише...Много добър и ПОЖАРОБЕЗОПАСЕН-Абсолютно ! е Тетрахлор-/не съм много добре с химията ,мисля ,че така се казваше /старите пожарагасители се пълнеха точно с него-абсолютен обезмаслител-ползват го и в индустрията за обезмасляване !Стават и сухите/не съдържащи масло / почистващи спрейове за ел.апаратура ,но това е по-скъпия вариант...Под мокета сложи стари вестници или парцали,да събират разтвореното масло...Това се сещам засега.Успех !
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Re: Колко масло побира багажника ми

        geshabeli написа:
        Колеги случи ми се нещо даста странно. Бях оставил едно ДВУЛИТРОВО шише с масло в багажника ми и то се отворило докато си ръчках колата....сега не мога да си измия мокета. Локви навсякъде. Бях поразен. Пробвах с какви ли не препарати - не става! Дали да не пробвам с нафта?Целия се омазах.....[/b]
        Mммм все едно аз съм го правил и аз така си возих едно шише селениа отзад и един ден забелязах че то е празно няма ограничение в това колко ще попие. пери много кратно с много силни прахове, промивки с терпентин като ще се наложи да откачих от бопчетата стелката от гърба на задната седалка. и имай на предвид че няма да можеш да махнеш всичко след около месец два обаче само ще се до оправи.

        Коментар


          #5
          Колега,пробвай с обезмаслител Мелио,много е ефикасен.
          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

          Коментар


            #6
            lu40 написа:
            Колега,пробвай с обезмаслител Мелио,много е ефикасен.
            От къде да го взема това?За сега съм свалил мокета - оказа се че под мокета е гума и гъба след нея. Търках с какво ли не, оказа се че ТЕСТ е единствения препарат дето мие масло . Оставил съм го да се стече и като се стече след като го мих ще го мия пак. Ама адска тъпотия, а ? :D
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Мелио се продава по железариите и там,където продават битова химия.
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                време за реклама май само който не си носи масло в багажника не е имал подобен проблем
                ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                Коментар


                  #9
                  Аз съм го сложил в бутилка от Кока Кола и (за сега) нямам проблеми :P

                  Коментар


                    #10
                    Е при мене беше от минерална вода и...май беше 5 литра щото е квадратна...
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар

                    Working...
                    X