Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1.6 16V не пали-ремък, стартер или блокирал двигател?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava 1.6 16V не пали-ремък, стартер или блокирал двигател?

    Здравейте колеги "италиянци", днес фиата след нормална работа го спрях за 10 минутки и после няма никой. При завъртане на ключа се чува от към стартера само единично "цъкане" и нищо повече. Акумолатора е добре, свети всичко както си му е реда. Плашещо е че не запали и при дърпане - на втора се движи трудно на трета малко по лесно, но никакви симптоми за палене. Познат ми сподели, че е възможно скъсан ремък да да има защита която да блокира системата, знам ли? От както я имам тази кола стартера е издавал няколко пъти шум - тракане което уж е бендикс, но май и това да се е сринало при дърпане би трябвало да запали, знам ли? И за капак, друг авер ми пуска мухата че може да е блокиран двигателя, въпреки че маслото ми е на 4500 км както всъщност и ремъците и ролките и филтрите. Маслото е Селения голд 10W - 40. Благодаря на отзовалите се предварително в тази гадана за мен ситуация, ще се ходи на сервиз, то е ясно, но поне да знам малко от малко какво да очаквам.
    Brava 1.6 16V ELX

    #2
    Стига бе ти го погреба тоя двигател. Нито е блокирал,. нито му е скъсън ремъка! Казваш че акомулатора е в ред. Я кажи тогава като завъртиш и чуеш тва "цък" кво става с лампите по таблото????? гаснат ли или само леко заслабват? тва те питам щото може да се окаже наи елементарното, кофти клеми към акомулатора (мръсни) или кофти маса. Провери ги тези неща почисти клемите и пак направи "цък" да видим, ко ша стане! Със сигурност е няква такава ел щуротия,ти ако беше скъсал ремъка щеше да разбереш, тогава признаците са съвсем различни
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Eми човек все за най лошото си мисли, но наистина леко заслабва светлината по таблото, утре ще зачистя клемите па да видим.
      Brava 1.6 16V ELX

      Коментар


        #4
        При блокирал ДВГ пак ще позаслабват светлините на таблото, защото стартерът реално окъсява системата. От друга страна, ако ще е прескочил ремък, то поне е трябвало да завърти дори и малко първия път стартерът. Най-добре си е на сервиз
        _______
        146 JTD

        Коментар


          #5
          Aбре, глупости, Колегата са го дърпали което ще рече че мотора се върти, дори и да е скъсан ремъка и да са смляни клапаните на стартер трябва да върти като вентилатор!!! залагам на ел.проблем!Я си влез в аисикюто да оточним нещата
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Провери си датчика на коляновия вал и бензиновата помпа дали подкачва гориво като дадеш на контакт?
            Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
            Преди: Браво 1,6 16в SX

            Коментар


              #7
              deqnak__ написа:
              Проблема може да е далеч по-обикновен - четки или шалтер на стартера.
              Абсолютно!Както и може и да губи маса отнякъде!Или разреден акумулатор Пробва ли да запалиш с друг акумулатор?Погледна ли за оголени кабели?
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                Благодаря на всички за мненията, но проблема се оказа счупен капак на стартера, парчето на който засяда някъде между зъбите на венеца на маховика и от там блокажа. Сега проблема е дали да взема нов стартер - 400 лв., рециклиран - 120 лв. или да търся само капак което според някои колеги няма да е по силите ми за два три дни. 400 е много за мен имайки предвид че трябва да се сменя и венеца на маховика и вероятно поне феродов диск на съединителя за да не се отваря след време пак само за това. Можеше да е и по зле.
                Brava 1.6 16V ELX

                Коментар


                  #9
                  murci написа:
                  Благодаря на всички за мненията, но проблема се оказа счупен капак на стартера, парчето на който засяда някъде между зъбите на венеца на маховика и от там блокажа. Сега проблема е дали да взема нов стартер - 400 лв., рециклиран - 120 лв. или да търся само капак което според някои колеги няма да е по силите ми за два три дни. 400 е много за мен имайки предвид че трябва да се сменя и венеца на маховика и вероятно поне феродов диск на съединителя за да не се отваря след време пак само за това. Можеше да е и по зле.
                  Рециклиран или от морга, но с гаранция. Как изобщо е станала тая работа със счупения капак, от какво ще се счупи! Нищо ли не се чуваше преди да изгасиш мотора? Феродовия пък защо?
                  Fiat Stilo 1.8 16V

                  Коментар


                    #10
                    За рециклиран става дума (стар корпус, ниви компоненти) УЖ де, преди счупването се чуваше само неприятен звук при палене (по някога) заради износени зъби на венеца, а според майстора дето ще я прави счупването се дължи на износена втулка на стартера, но буквално преди да се повреди нищо не чух, нищичко, явно е било пукнато и му е трябвало само малко. За феродовия диск - само ако е износен, но това не е невероятно.
                    Brava 1.6 16V ELX

                    Коментар


                      #11
                      murci написа:
                      За рециклиран става дума (стар корпус, ниви компоненти) УЖ де, преди счупването се чуваше само неприятен звук при палене (по някога) заради износени зъби на венеца, а според майстора дето ще я прави счупването се дължи на износена втулка на стартера, но буквално преди да се повреди нищо не чух, нищичко, явно е било пукнато и му е трябвало само малко. За феродовия диск - само ако е износен, но това не е невероятно.
                      струва ми се висока цената за рециклиран стартер утре мога да видя дали става от друга кола за да ти се улесни търсенето ,но според мен втора употреба е също добър вариянт /при условие че рециклирания може само на думи да е такъв/ ПС и аз съм чупил корпус на стартер на уното ми /на МАРЕЛИ беше моя/ някакъв номер от твоя стартер можеш ли да напишеш
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        120 се оказа най-ниската цена дето успях да открия, но не казвам че няма по-ниска, просто времето ме притисна, а при втората употреба хич гаранция не дават, но пък и не успях да намеря за две морги и един склад за втора.
                        Brava 1.6 16V ELX

                        Коментар


                          #13
                          stef написа:
                          някакъв номер от твоя стартер можеш ли да напишеш
                          63223101
                          Brava 1.6 16V ELX

                          Коментар


                            #14
                            murci написа:
                            stef написа:
                            някакъв номер от твоя стартер можеш ли да напишеш
                            63223101
                            става от типо 1,4 1,6 темпра със същите мотори , дедра 1,6 ритмо 1,5 уно 1,4 регата 1,5 типо и темпра с такива мотори има почти във всяка морга така че няма как да не намериш като търсиш по моргите казвай че е за типо защото има вариант като чуят че е за брава и да ти надуват цената провери ли на коматевско шосе на магазина за втора употреба
                            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                            UNO 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              stef написа:
                              става от типо 1,4 1,6 темпра със същите мотори , дедра 1,6 ритмо 1,5 уно 1,4 регата 1,5 типо и темпра с такива мотори има почти във всяка морга така че няма как да не намериш като търсиш по моргите казвай че е за типо защото има вариант като чуят че е за брава и да ти надуват цената провери ли на коматевско шосе на магазина за втора употреба
                              Намерих стартер на старо, не е от Брава, вероятно е от изброените, в понеделник ще разбера дали ще стане, тогава и цената, а иначе го взех от Ончо - между Била и Мр. Бриколаж.
                              Brava 1.6 16V ELX

                              Коментар

                              Working...
                              X