Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на спирачки на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на спирачки на Типо

    Моделът ми е 1.6 моно 1992г. и искам да си сменя предните спирачни дискове с такива от Типо 1.8или 2.0.По-големи са, осигуряват по-добро спиране.Въпросът ми е-с дисковете се сменят и спирачните апарати,или старите пасват?Освен това сменят ли се и маркучи, цилиндър, буталце или нещо друго?Идеята ми е с парите, които съм заделил, да сожа нещо на колата, което ще е ПОЛЕЗНО.А не там разни сенници, брони, прагове и т.н.за визия.А и опитните "рацери" знаят, че тунингът на една кола трябва да почне именно от спирачките
    N.Y. State of Mind

    #2
    Сменят се и апаратите. На типото ми накладките не излизаха по каталог и се оказа, че са сменени и апаратите и дисковете с по-големите. Ама пък аз бях с 1.4. Не знам общо колко различни диаметри дискове има за типо. С две думи - смениш ли диаметъра на дисковете - сменяш и апаратите.
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      А знаеш ли нещо друго дали излиза по смяната?
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Колега не искам да ти се бъркам но защо си решил да предприемеш такава крачка,това си е опасно начинание ,освен ако не знаеш какво точно правиш,аз бих оставил колата така както е излязла от завода ,хората са го изчислили и бих финансирал в нови и по добри дискове и накладки,това е разбира се лично мое мнение за нещата.
        Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
        Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
        I am in love with my cars

        Коментар


          #5
          Replay написа:
          Колега не искам да ти се бъркам но защо си решил да предприемеш такава крачка,това си е опасно начинание ,освен ако не знаеш какво точно правиш,аз бих оставил колата така както е излязла от завода ,хората са го изчислили и бих финансирал в нови и по добри дискове и накладки,това е разбира се лично мое мнение за нещата.
          Еми нещо психария си вкарах и така. А че от 1.8 дисковете ше спират по-добре, мисля, че няма спор
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            sachma написа:
            Replay написа:
            Колега не искам да ти се бъркам но защо си решил да предприемеш такава крачка,това си е опасно начинание ,освен ако не знаеш какво точно правиш,аз бих оставил колата така както е излязла от завода ,хората са го изчислили и бих финансирал в нови и по добри дискове и накладки,това е разбира се лично мое мнение за нещата.
            Еми нещо психария си вкарах и така. А че от 1.8 дисковете ше спират по-добре, мисля, че няма спор
            те че ще спират спор няма ама ако нямаш абс такива мечоци ще си набиеш че....

            Коментар


              #7
              Не съм на 100% сигурен, но освен апаратите май ще трябва и шенкелите да смениш Мотаеха ми се едни апарати от типо ТД (на 1,8 са същите) из гаража и помня че пробвах на старото типо (1,4) Освен че са по големи за да влизат по-дебели (вентилирани) дискове, имаха и друго разстояние м/у болтовете за захващанеОсвен това после само 14’ и нагоре джанти 13’ няма да влизат
              FIAT Tipo 1,4mi - EX
              Alfa Romeo 146ti - EX
              Alfa Romeo 156 2,4JTD

              Коментар


                #8
                Това с шенкелите е лесна работа-една втулка при стругар и опа-готово!А ти какво ги направи тези дискове от 1.8?Използваш ли ги?
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  sachma написа:
                  А знаеш ли нещо друго дали излиза по смяната?
                  Не знам, не съм ги "преработвал" аз. Просто като дойде време за смяната се оказа, че трябва да сложа по-големите дискове (мисля 257 мм, единични) и по-големите накладки.
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    Значи колега, проблема при слагането на дискове от типо с по голям мотор е в самия размер на дисковете! Аз лично съм се пробвал да сложа дискове с апаратите от Типо 2.0 16v но уви няма начин! Самите дискове са доста по големи и спирачните апарати не стигат до стойката на която се държат, а и болтовете са по дебели! Ако мислиш вариант със смяна и на главина също не става полуоската при 1.6 е по тънка и с по малко зъбци,и оттам разминаване Ами с 2 думи не става, всичко е различно.
                    TIPO 1.6 SX
                    <ОцВеТиТеЛ>

                    Коментар


                      #11
                      Демек ша си седя на гъза и няма да барам спирачките
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        sachma написа:
                        Демек ша си седя на гъза и няма да барам спирачките
                        а ти защо искаш да ги сменяш, не спира ли добре. при мен темпрата има много добри спирачки, против на всички мнени които съм чел, че не спирали добре
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Спира идеално, просто исках да и слойа несхто на колицата.
                          N.Y. State of Mind

                          Коментар


                            #14
                            sachma написа:
                            Спира идеално, просто исках да и слойа несхто на колицата.
                            ми не я пипай тогава.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              sachma написа:
                              Спира идеално, просто исках да и слойа несхто на колицата.
                              Купи си просто маркови/скъпи дискове и накладки за твоя модел
                              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X