Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много странно...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    _

    Оказа се, че почти нямам спирачна течност в казанчето, а иначе спирачките хващат добре. Долях спирачна течност, но сега се чува леко свистене като натискам педала на спирачките (но спирачките все така си хващат добре). Давайте идеи къде да търся причината за липсата на течност в казанчето - няма видими течове, на какъв майстор да я водя колата? Възможно ли е когато са ми сипвали спирачната течност, в системата да е влязъл въздух и затова да чувам това свистене при натискане на педала на спирачките? И ако е така, какво се прави?
    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

    Коментар


      #17
      heraldita написа:
      Сега не ми свети лампата, но преди месец (а може и два) първо примигваше отвреме на време, а след известно време започна да свети постоянно..... но от известно време от самосебе си спря...
      heraldita написа:
      Оказа се, че почти нямам спирачна течност в казанчето, а иначе спирачките хващат добре. Долях спирачна течност, но сега се чува леко свистене като натискам педала на спирачките (но спираките все така си хващат добре). Давайте идеи къде да търся причината за липсата на течност в казанчето - няма видими течове, на какъв майстор да я водя колата? Възможно ли е когато са ми сипвали спирачната течност, в системата да е влязъл въздух и затова да чувам това свистене при натискане на пеадала на спирачките? И ако е така, какво се прави?
      Да не свети при много ниско ниво на спирачна течност е странно. Дали не ти е изгоряла лампичката в таблото, трябва да свети поне докато си на контакт. Малко е вероятно, но е възможно да е прекъснат кабел между датчика на казанчето и индикацията. Това, че няма "видими" течове все още нищо не значи. Не е възможно при доливане на спирачна течност да влезе въздух, освен ако той вече не е там (казанчето е било празно). А и ефекта от въздуха е "мек" педал и т.н., абе веднага ще го усетиш. Според мен, тичай в някой свестен сервиз да ти проверят маркучите и индикацията, че ако имаш теч не е никак безопасно!
      Fiat Stilo 1.8 16V

      Коментар


        #18
        Лампичката работи - на капачката на резервоачето за спирачна течност има бутонче, с което се проверява - като го натисна и лапмичката светва...но все пак ще отида някъде да я предгледат колата.
        Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

        Коментар


          #19
          Днес оставих колата при майстора - оказа се, че са заминали задни накладки, барабани и кавото има още там, от което изпускат някакви си цилиндърчета и оттам ми е изтчала спирачната течност.... въобще изобщо се налага да подновявам всичко = 200 лв
          Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

          Коментар


            #20
            спирачки

            много пари едно цилинтърче е 18 лв а едни накладки още 30 -40 лв става и сам да си ги смениш
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #21
              И барабаните ще сменям, та затова толкова, а сама трудничко ще ги сменя
              Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

              Коментар


                #22
                Re: спирачки

                kluchar написа:
                .... става и сам да си ги смениш
                Искам да гледам!
                Fiat Stilo 1.8 16V

                Коментар


                  #23
                  Re: спирачки

                  Stoyan_68 написа:
                  kluchar написа:
                  .... става и сам да си ги смениш
                  Искам да гледам!
                  па помогнете на момичето, какво само ще гледате
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #24
                    па помогнете на момичето, какво само ще гледате
                    Имало и джентълмени в този форум
                    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                    Коментар


                      #25
                      аз бих помогнал на девой4ето, но после ще земе да стане нещо и ще се повтори слу4ката от известната песен "автомоньор" на Азис и става страшно

                      Коментар


                        #26
                        Шегата настрана, обаче при майстора се оказа, че са ми заминали задни накладки+барабани+някакви си цилиндърчета... цялото удоволствие ми струваше 190 лв, но сега колата наистина спира СУПЕР. Досега мислих, че имам добри спирачки (май само съм си мислила), а се чудех защо при натискане на спирачките колата забива нос..... но сега вече спирачките направо "заковават"
                        Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                        Коментар


                          #27
                          Не можах да гледам. по темата: Тъдява са парите, ти направо си изкъртила цялата задница.
                          Fiat Stilo 1.8 16V

                          Коментар


                            #28
                            Stoyan_68 написа:
                            Не можах да гледам. по темата: Тъдява са парите, ти направо си изкъртила цялата задница.
                            Колега, не те разбрах Но едва ли за 1г. и 6мес. откакто е моя колата, мога да я докарам чак до такова състояние :D Вярно, че сравнително наскоро се научих да спирам с моторна спирачка, щото започнаха да ми идват нанагорно нови накладки на всеки 5-6 месеца ... но така е с всичко в живота - неволята учи
                            Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                            Коментар


                              #29
                              Майтап бе. Какво да ме разбираш, ти преди това сама му отговори. Цената на ремонта+частите е нормална, колата е взета на старо, така че каквото и да се прояви като дефект си е разбираемо. :D Хубаво е, че си оправила спирачките веднага, много са важни.
                              Fiat Stilo 1.8 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X