Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задвижване на перката на радиатора при студена кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задвижване на перката на радиатора при студена кола

    Здравейте колеги и предварително благодаря за всеки отговор който може да ми е от полза.Имам Пунто 1,2 2002 г. със следният проблем:още със стартиране на двигателя започва да върти перката на радиатора (дори сутрин в студовете).Бях отстранил проблема временно като смених един изгорял терморезистор който се намираше на една платка на кожуха на радиатора с изход за 2 букси,но след около 2 седмици пак се прецака но този път терморезистора е здрав.На радиатора няма температурен датчик,има един на блока,който показва температурата на таблото.Колата е с климатик.Може ли някои да каже какъв точно е проблема?

    #2
    Потърси схема на свързване, нещо има не както трябва.1. Не може да няма датчик на радиатора. Иначе какво ще включва перката? Потърси го, някъде ниско по радиатора трябва да е. Може да е окъсил.2. Щом си с климатик, когато го пуснеш се включва и перката на 1-а скорост, НЕЗАВИСИМО дали е загрял двигателя или не. Може там да е проблема (в електрониката която управлява именно този режим)Аз имах подобен проблем, оказа се че са разменени местата на две букси Обаче без сервизно ръководство нямаше шанс да се открие...
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар

    Working...
    X