Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чукане в двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чукане в двигателя

    Колеги, вчера дадох колата на един приятел (на когото имам доверие) да си свърши някаква работа в Плевен, като го задължих да мине през Италбулком (плевенския "италиянец") и да ми смени маслото (SELENIA GOLD 10W40) и филттъра (общо 52 лв.).След като ми я върна направих едно кръгче за проба.Когато е на газ се чува едно неритмично чукане откъм двигателя Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Yellow_Flash_Colorz_PDT_40 , чувам го на ниски обороти, но като мине 2500 оборота и се губи (може би от шума на двигателя). Слязох в канала и това чукане се чуваше отдолу на двигателя, а не отгоре откъм клапаните. Като обърнах от газ на бензин ми се струва че вече не го чувам това чукане или то намалява осезателно. От какво може да е това и дали причината може да е в маслото (което малко не ми се вярва)?Още нещо което отдавна ме тревожи: при движение и изключване от скорост оборотите на двигателя падат от 2500-3000 (или повече) до 500-600 - стрелката на оборотомера пада до ограничителя. Когато двигателя е студен (особено през зимата) колата гасне по кръстовищата. Дори на дълъг път и загрял двигател това много голямо падане на оборотите пак се наблюдава. Да не би това да е от газовата уредба?

    #2
    гасне ти на гас...на бензин не би трябвало да ти гасне...гасненето на гас е проблем на по4ти всеки а за чукането незнам...на мен ли4но по ми харесва да е отгоре
    FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

    Коментар


      #3
      ламбда сонда??На мойто типо преди ламбдата не правеше добър контакт, нещо й беше запоявана жичката и един ден взе да прави като твойта, на ниски обороти гаснеше, на светофарите и като я изключа от скорост също и едва я прибрих внас - газ до ламарината, даже и на светофарите трябваше постоянно да я форсирам.Закарай я на диагностика и ще се разбере дали е от ламбдата
      www.lancia-bg.com
      Безплатно публикуване на обяви в avto-borsa.com
      Lancia Lybra 20v

      Коментар


        #4
        Проблемите ти са два.Първо, относно чукането:Чукане, което се чува оттдолу говори за основен лагер...?! Може да има разлика в звука при различните горива. Т.е. - при бензин, където всичко се регулира от системата в оптимални граници- да е по-малко. Явно газовата ти уредба няма собствено ЦПУ, емулатор на ламбдасондата и т.н.Оттук идва и вторият ти проблем- ако на бензин не падат по същия начин оборотите- всичко е от АГУ-то!Но за притеснение е чукането....!!!
        Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

        Коментар

        Working...
        X