Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за лампа на пепелника на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за лампа на пепелника на пунто

    Колеги,някой знае ли как да си сменя лампата в пепелника на пунтото (май трябва да е под запалка някъде) - трябва ли да сваля цялата пластмасова кора около скоростния лост и да разглобя пепелника или има и по лесен начин?
    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

    #2
    аз даже незнаех че в пепелника има лампа ... знам че около запалката има ама в пепелника??
    Punto 2002 - смачкано

    Коментар


      #3
      да, точно тази около запалката имам впредвид
      Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

      Коментар


        #4
        heraldita написа:
        да, точно тази около запалката имам впредвид
        това около запалката цялото се вади, за зеленото говоря. то е на щипки. като го извадиш от гнездото отдолу е лампата. поне така е на повечето коли, на пунто не знам да не е случайно различно, КОЛЕЖКЕ
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          запалка

          там е лампата и се вади като извадиш цялата запалка има едно зъбче и то обикновенно са чупи при изваждане .Затова по внимателно .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            абе незнам на мен около запалката ми свети червено :Dне зелено :Dи аз съм махнал запалката и съм включил КУКУДЕТЕКТОРче иначе падат 20тачки ....мамата си трака :D Автомобил за непушачи последвайте ми примера
            Punto 2002 - смачкано

            Коментар


              #7
              Re: запалка

              kluchar написа:
              там е лампата и се вади като извадиш цялата запалка има едно зъбче и то обикновенно са чупи при изваждане .Затова по внимателно .
              Вчера сменях въпросната лампа, защото се оказа изгоряла и при мен.Не става с изтегляне на запалката Отстрани на запалката седи въпросната лампа в един кожух. Дупката е много малка за да излезе. Трябва да свалиш кожуха и тогава излиза, но за да направиш това, трябва да се разглоби барчето (конзолата между седалките). Бая играчка си е, но после е кеф Смених си и кушките около регулаторите на парното, така и така свалях тия неща Сега свети като ден :D
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                така си и мислех... ще падне голямо раглобяване.... ама после кеф като светне
                Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                Коментар


                  #9
                  С помощта на колегата FFF сложната операция по смяна на лампичката под запалката е извършена успешно. Кефя се като малко дете Благодаря, колега FFF П.С. Голямо разглобяване падна! Ако нямате здрави нерви, по добре пушете на тъмно.
                  Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                  Коментар


                    #10
                    heraldita написа:
                    П.С. Голямо разглобяване падна! Ако нямате здрави нерви, по добре пушете на тъмно.
                    Или пък спрете да пушите - какъв по хубав повод.
                    Punto SX 1.1 55

                    Коментар


                      #11
                      Точно тази вечер мислех да отворя тема за тия лампи, но видях че някой ме е изпреварил. От известно време спряха да ми светят точно въпросната лампа на запалката и лампите, които осветяваха конзолата на парното. Дали според вас са изгорели всичките наведнъж или може и някъде другаде да е проблема. Иначе лампите които осветяват бутоните за загряване на задното стъкло и задните фарове за магла си светят. Кажете какво да правя. Има ли показано някъде как се сваля цялата измишльотина за да стигна до тях?

                      Коментар


                        #12
                        Не е лошо да напишеш и каква е колата
                        Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                        Коментар


                          #13
                          Fiat Punto 95г. 1.1 Освен това забравих да спомена и че понякога като дам мигач в някакво междинно положение ми угасва километража

                          Коментар

                          Working...
                          X