Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Километри на Мареа 2,4jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Километри на Мареа 2,4jtd

    Колеги, питането ми е за километраж на мареа дизел. Могат ли да се връщат километрите на дизелите, или по-скоро при една диагностика може ли да се видят реалните, както е при алфите-дизели?
    Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

    #2
    може да се връщатмисля че след 2001 може да си видят реалнитено и това не е 100 % гаранция
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Километри на Мареа 2,4jtd

      Tipo написа:
      Колеги, питането ми е за километраж на мареа дизел. Могат ли да се връщат километрите на дизелите, или по-скоро при една диагностика може ли да се видят реалните, както е при алфите-дизели?
      Имам познат, който "оправя" километражите на колите в доста известни автокъщи.От него знам, че при италянските коли тази "поправка" е много рискова, защото на всеки 10 табла само 1 може и да стане. Другите се връщат и след определено време (1-2 дни работа на колата) се появяват отново истинските км Има случаи, когато таблото изгаря и край
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        При моето табло километража не работеше, но за 5-10 мин. ми го оправиха.

        Коментар


          #5
          Re: Километри на Мареа 2,4jtd

          Dodo 155 написа:
          От него знам, че при италянските коли тази "поправка" е много рискова, защото на всеки 10 табла само 1 може и да стане.
          По-скоро от това което съм чел в нет-а знам, че няма никакъв проблем да се "поправят" показанията на километража. По-скоро има различни методи за това (препрограмиране на еепром, препрограмиране на микропроцесор или пипане през диагностичния протокол на въпросната информация). Може твоя човек да знае как да пипне само по един от тези методи а за другите да няма информация или инструменти за тази цел.. а не че е рисковано или, че само 1 на 10 ставали. Поне това което аз съм чел не е абсолютно никакъв проблем промяната на км.А иначе, към колегата, изобщо не разчитай на 100% на тази информация показвана от километража. Доста често обаче инфото се записва на няколко места и тези дето се занимават с тези "работи" са мърляви и променят данните само в панела на самото табло (т.е. това което виждаш ти), а информацията записана в основния модул (ecu) е достъпна през диагностиката и може да се види, така, че не е излишно да погледнеш какво казва една PC диагностика по въпроса...
          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

          Коментар


            #6
            Благодаря за споделените мнения, но най-после попаднах на човек който по цял ден само с това се занимава(връща километражи), и конкретно на моя въпрос за мареа 2,4 jtd , 2000 г., каза че няма никакъв проблем да ми напише каквото искам и няма как да се видят истинските километри, проблема е че аз искам да купувам кола и искам да знам реалните километри но.................
            Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

            Коментар

            Working...
            X